Порошенко: Я, як Президент України, готовий скористатися своїм конституційним правом і обміняти Надію Савченко

Президент України Петро Порошенко заявив, що готовий скористатися своїм конституційним правом та обміняти українську льотчицю, народного депутата Надію Савченко, незаконно засуджену в Росії.

Про це він сказав на спільній прес-конференції з президентом Туреччини.

“Якщо питати те, чи готовий я прийняти рішення про обмін будь-кого. Я сьогодні вперше наголошую: так, я як президент України готовий скористатися своїм конституційним правом і обміняти Надію і зробити все можливе для того, щоб її живою і здоровою повернути якнайшвидше додому”, – заявив Порошенко.

Президент зазначив, що потрібно уникнути будь-яких спекуляцій.

“Хочу наголосити, що за ці майже два роки з джерел, які заслуговують на довіру, жодного разу пропозицій щодо обміну Савченко не надходило”, – зазначив він.

Президент також закликав світових лідерів, у разі необхідності, посилити санкції проти Москви, щоб звільнити Надію Савченко.

«Сьогодні головне наше завдання – врятувати Надію, усі ці дні українська влада, українське МЗС зв’язувалося з нашими партнерами, світовими лідерами, закликаючи їх посилити тиск на Росію»,- зауважив Порошенко.

«Я закликаю всіх світових лідерів посилити тиск на РФ, забезпечити звільнення Надії Савченко і у випадку, якщо для цього буде необхідно посилити санкції супроти Москви – я впевнений, що це треба робити», – додав Президент.

Інформаційне агентство “Центр новин”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.