Україна та Туреччина поглиблюватимуть стратегічне партнерство задля безпеки в Чорноморському регіоні – підсумки зустрічі Президентів

Президент України Петро Порошенко назвав ключовим здобутком п’ятого засідання Стратегічної ради високого рівня між Україною та Турецькою Республікою, яке пройшло під головуванням глав двох держав, рішення про поглиблення стратегічного союзництва між Україною і Туреччиною, зокрема, – співробітництва у сфері безпеки й оборони.

На прес-конференції за підсумками засідання Президент України зазначив, що сьогоднішнє засідання Стратегічної ради високого рівня традиційно відбулося в атмосфері дружби та взаєморозуміння і було дуже результативним.

«Ми обговорили весь комплекс двосторонніх питань, причому наголошую, що окрема увага була приділена питанням безпеки, оборони, сучасним викликам як у національній безпеці України і Туреччини, так і міжнародній безпеці у цілому, які походять, серед іншого, від агресивної політики Росії», – повідомив Глава Української держави.

Президент підкреслив актуальність посилення співробітництва, координації і розвитку договірної бази у сфері безпеки й оборони в умовах російської агресії, прагнень Москви нав’язати свої сценарії в Україні, Сирії, «примусити до миру» на своїх умовах, які, як наголосив Петро Порошенко, можуть принести будь-що, але не мир.

За словами Президента України, глави держав ще раз підтвердили, що стратегічне партнерство – це не гасла, а конкретні практичні проекти. «Проекти, які відображають високий рівень довіри між нашими державами і допомагають ще більше поглибити і розширити нашу взаємовигідну співпрацю між Україною та Туреччиною», – наголосив Президент.

«Хотів би наголосити, що Україна та Туреччина прагнуть об’єднати свої зусилля, керуючись не словом «проти», а словом «за». Ми об’єднуємо свої зусилля за повернення стабільності в регіон. За відновлення поваги до міжнародного права. За запобігання подальшим порушенням прав людини у Криму, на Донбасі, в Сирії. Ми як ніколи відчуваємо свою єдність і цілеспрямованість», – заявив Петро Порошенко.

У відповідях на запитання Президент наголосив, що військово-технічна і оборонна співпраця України і Туреччини не спрямована проти когось, вона спрямована на те, щоб захищати рідну землю.

У свою чергу, Президент Туреччини наголосив на тому, що відносини між Туреччиною та Україну перебувають на найвищому рівні і є надзвичайно важливими з точки зору безпеки в Чорноморському регіоні.

Реджеп Ердоган зазначив, що Туреччина завжди підтримувала і підтримуватиме територіальну цілісність та суверенітет України і ніколи не визнавала нелегальну анексію Криму і «не збирається цього робити».

Президент Турецької Республіки наголосив на повній підтримці його країною реформ, які провадяться в Україні під керівництвом Президента Порошенка. За його словами, «політична стабільність в Україні є гарантією безпеки і стабільності в Чорноморському регіоні», і Туреччина робитиме все від неї залежне для підтримки цього процесу. Президент Ердоган повідомив про те, що його країна виконає обіцянку щодо виділення Україні 10 млн американських доларів для гуманітарних потреб та закликав міжнародне співтовариство збільшити підтримку України.

Реджеп Тайїп Ердоган особливо зазначив, що «проблема на Сході України має бути вирішена виключно дипломатичним шляхом» та наголосив на повній підтримці Туреччиною Мінського процесу. Він наголосив, що першочерговими кроками мають бути повне припинення вогню, виведення окупаційних військ та важкого озброєння, відновлення Україною контролю над кордоном.

Глава держави подякував Президенту Туреччини Реджепу Тайїпу Ердогану, якого назвав великим другом України та своїм другом, за теплий прийом та відмінну організацію переговорів. Петро Порошенко відзначив тверду і послідовну підтримку Туреччиною суверенітету та територіальної цілісності України, які були грубо порушені Росією. «Для України та Українського народу надзвичайно важливо відчувати щиру й ефективну підтримку справжніх друзів і партнерів. Туреччина для нас є саме таким другом і партнером», – заявив Президент.

За підсумками П’ятого засідання Стратегічної ради високого рівня між Україною і Турецькою Республікою було підписано низку документів.

Так Петро Порошенко та Реджеп Тайїп Ердоган підписали спільну Декларацію про поглиблення стратегічного партнерства між Україною та Турецькою Республікою.

Заступник Секретаря Ради національної безпеки та оборони України Олег Гладковський та Генеральний секретар Ради національної безпеки Турецької Республіки Сейфуллах Хаджимюфтюоглу підписали Протокол про співробітництво, між Апаратом РНБО України та Генеральним секретаріатом Ради нацбезпеки Туреччини, спрямований на активізацію співробітництва у сфері безпеки та оборони.

Програму реалізації Меморандуму про наміри між Кабінетом Міністрів України та Урядом Турецької Республіки щодо співробітництва у сфері технічних регламентів, стандартизації, метрології, оцінки відповідності та захисту прав споживачів на 2016-2017 роки підписали заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України – Торговий представник України Наталія Микольська та Міністр економіки Турецької Республіки Мустафа Еліташ.

Також було підписано Угоду про співпрацю між Українським національним інформаційним агентством «УКРІНФОРМ» та турецьким Агентством «АНАДОЛУ», яка сприятиме активізації співпраці з Туреччиною у сфері інформаційної політики і дозволить підвищити рівень присутності української тематики в її інформаційному просторі та обізнаності про Україну серед турецького суспільства, що є особливо актуальним в умовах інформаційної війни з Росією.

Інформаційне агентство “Центр новин”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.