Посадовці управління освіти Білоцерківської міськради незаконно перерахували підприємствам 262 тис. грн – прокуратура
Посадовці управління освіти Білоцерківської міської ради незаконно перерахували підприємствам зайві 262 тис. гривень.
Про це повідомили у прес-службі прокуратури Київської області.
«Білоцерківською місцевою прокуратурою проведено моніторинг сайту є-data, у ході якого встановлено, що посадовими особами управління освіти Білоцерківської міської ради проведено закупівлі послуг з постачання продуктів дитячого харчування та укладено договори із закупівель вказаних послуг з урахуванням податку на додану вартість», – йдеться у повідомленні.
У подальшому, зауважили у прокуратурі, на виконання укладених договорів, посадовими особами управління освіти здійснено зайве перерахування грошових коштів з бюджету на користь підприємств на загальну суму 262 тис. гривень.
«Такі дії відбулися із порушенням вимог Податкового кодексу України, оскільки операції з постачання послуг з харчування дітей у дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах звільняються від обкладення податком на додану вартість», – підкреслили у відомстві.
За даним фактом Білоцерківською місцевою прокуратурою Київської області розпочато кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 (зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки) КК України.
Санкція вказаної частини передбачає позбавлення волі на строк від 3 до 6 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, зі штрафом від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Проведення досудового розслідування у кримінальному провадженні доручено Білоцерківському відділу поліції Головного управління Національної поліції в Київській області.
