Україна закликала МОК усунути низку російських спортсменів
Україна закликала Міжнародний олімпійський комітет (МОК) та Міжнародну федерацію бобслею та скелетону (IBSF) усунути спортсменів із рф у нейтральному статусі від участі у змаганнях, зокрема в Олімпіаді 2026 в Італії. Про це у четвер, 8 січня, повідомили у Telegram міністерства молоді та спорту України.
З відповідною заявою звернулися саме міністерство, Національний олімпійський комітет України та Всеукраїнська федерація бобслею та скелетону. За версією заявників, дії та публічна активність окремих російських скелетоністів “підривають принципи Олімпійської хартії та несуть ризик використання спорту як інструменту політичного впливу”.
У повідомленні згадуються Владислав Семенов, Олена Фролова, Данило Романов, Єремей Зиков, Поліна Тюріна та Вікторія Феттель.
За твердженням Києва, у випадку із зазначеними спортсменами йдеться “про міцні зв’язки” з “військовими структурами держави-агресора, демонстрацію забороненої символіки та публічну підтримку осіб та наративів, пов’язаних з війною проти України”.
Самі скелетоністи поки що не прокоментували повідомлення.
Тим часом, як повідомлялося раніше, шанси на те, що вказані спортсмени встигнуть набрати у світовому рейтингу достатньо очок, щоб претендувати на олімпійську квоту, вкрай низькі.
Олімпіада пройде в Мілані та Кортіні-д’Ампеццо з 6 по 22 лютого.
