Мешканці Гамбурга на референдумі відмовилися від Олімпіади
Більшість жителів Гамбурга відкинули ідею проведення у місті Олімпійських ігор під час референдуму у неділю, 31 травня. Ще до остаточного підрахунку голосів бургомістр Петер Ченчер заявив, що результати голосування очевидні. За останніми даними, немає Олімпіаді сказали 54,9% тих, хто проголосував. Згодні з ініціативою – 45,1%.
Ченчер уже поінформував спортивних чиновників ФРН, що “Гамбург відкликає свою заявку на проведення Олімпійських ігор”. “Я глибоко жалкую за результатами голосування”, – сказав бургомістр, але зазначив, що результати референдуму – обов’язкові до виконання для влади.
На референдумі проголосували близько половини виборців
Загалом право голосу на референдумі мали 1 315 800 мешканців Гамбурга віком від 16 років. За даними виборчкому, проголосували близько 650 тисяч, або 49,5% з них.
Це вже друга поразка прихильників проведення Ігор у Гамбурзі. У 2015 році мешканці також виступили проти подання заявки. Тоді негативна відповідь на референдумі дала 51,6%, “за” виступили 48,4%.
Після відхилення заявки Гамбурга на проведення літніх Олімпійських та Паралімпійських ігор 2036, 2040 чи 2044 років за звання претендента від Німеччини посперечаються Мюнхен, Берлін та Рейнсько-Рурський регіон із центром у Кельні.
Остаточне рішення буде ухвалено Німецькою олімпійською спортивною спілкою (DOSB) 26 вересня.
