ЄС готує санкції проти урядовців Нетаньяху
Європейський союз може запровадити санкції проти окремих представників правлячої коаліції прем’єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньяху у зв’язку з інцидентом навколо міжнародної флотилії «Сумуд».
Про це повідомляє портал Euractiv із посиланням на проект підсумкового документу саміту ЄС, який відбудеться 18-19 червня.
Європейська рада має намір ініціювати роботу над обмежувальними заходами щодо ізраїльських чиновників, які можуть бути причетними до порушень прав учасників гуманітарної місії.
Згідно з проектом документа, Євросоюз засуджує «неналежне поводження із затриманими під час перехоплення міжнародної флотилії «Сумуд» у міжнародних водах».
Главам зовнішньополітичних відомств країн ЄС пропонується підготувати пропозиції щодо санкцій щодо міністрів, які, на думку Брюсселя, могли підбурювати або сприяти подібним порушенням прав людини. Зокрема, у документі згадується міністр національної безпеки Ізраїлю Ітамар Бен-Гвір.
Акція міжнародної флотилії «Сумуд» стартувала у квітні. Її учасники заявили, що мають намір прорвати морську блокаду сектора Газа та створити постійний гуманітарний морський коридор. У травні ізраїльські військові почали зупиняти судна флотилії у міжнародних водах.
Як зазначає Euractiv, ухвалення санкцій вимагатиме одностайної підтримки всіх країн-членів ЄС. Однак Болгарія та Чехія вже виступили проти таких заходів. Крім того, текст підсумкової заяви саміту ще може бути змінено під час погодження.
Раніше Ітамар Бен-Гвір опублікував відеозапис прибуття активістів флотилії «Сумуд», що викликав резонанс після появи звинувачень у принизливому поводженні із затриманими.
