Автовиробник Mitsubishi виходить на ринок роботів і планує виготовляти по 1000 гуманоїдів на місяць
Японський автовиробник Mitsubishi також виходить на ринок роботів і планує виготовляти по 1000 гуманоїдів на місяць у 2027 році на своєму заводі в Кіото, де раніше виробляли двигуни внутрішнього згоряння. Про це повідомляє Electrek.
Mitsubishi розробляє гуманоїдних роботів спільно зі стартапом Highlanders, створеним при Токійському університеті. Спочатку їх використовуватимуть на виробничих потужностях автовиробника, а згодом планують залучити на заводі в Кіото для самостійного виробництва таких роботів.
Платформа Mitsubishi Highlanders під назвою HL Human має корпус із 19 ступенями свободи, а також оснащена високопродуктивними електричними приводами, які забезпечують рух, подібний до людського.
Гуманоїдний робот зможе самостійно виконувати складні завдання на виробництві. Він використовуватиме ШІ для розпізнавання об’єктів і планування рухів, а також зможе спілкуватися з людьми, які навчатимуть його виконувати роботу у виробництві, логістиці, будівництві та під час ліквідації наслідків стихійних лих.
“Наша співпраця з Highlanders – це виклик, спрямований на створення нової промислової основи, коли люди та роботи працюватимуть разом. Водночас це надає Mitsubishi Motors цінну можливість поглибити нашу технологічну та бізнес-експертизу в галузі гуманоїдної робототехніки. Використовуючи гуманоїдних роботів на власних виробничих потужностях та підтримуючи виробництво продукції Highlanders, ми прагнемо використати результати цієї співпраці для стимулювання нашого зростання та підвищення корпоративної цінності”, – каже Такао Като, голова правління та генеральний директор Mitsubishi Motors.
Mitsubishi – далеко не єдиний автовиробник, який розробляє або вже використовує гуманоїдних роботів. Серед лідерів цього напрямку – Hyundai, яка готується повністю придбати Boston Dynamics. Її працівники навіть влаштовували страйк через побоювання, що роботів використовуватимуть для заміни людей. Tesla також активно розвиває Optimus: компанія планує тестувати роботів на заводі в Техасі та вже звільнила виробничі потужності, які раніше використовувалися для Model S/X, під їх виробництво.
Серед інших автовиробників, які розвивають робототехніку, – XPeng, що планує розпочати виробництво роботів до кінця 2026 року, Kia, яка використовуватиме роботів Boston Dynamics на своїх заводах, Renault, де їх залучають до виробництва електромобілів, а також Xiaomi, яка застосовує гуманоїдів власної розробки.
