США позбавили п’ятьох російських почесних консулів акредитації

США-расширили-санкции-против-РоссииСША позбавили п’ятьох російських почесних консулів їх акредитації у відповідь на утиски своїх власних співробітників в Росії. Про це заявив представник Держдепу Марк Тонер, повідомляє AFP.

“Ми готові прийняти подальші необхідні заходи в разі нових спроб перешкоджати нашої дипломатичної та консульської роботи в Росії”, – сказав Тонер.

У теж час, згідно з повідомленням ВВС, як пояснив прес-секретар посольства США в Росії Вільям Стівенс, до спроб перешкоджати роботі дипломатичних і консульських співробітників США американська сторона відносить закриття американського центру в Москві, ” а також закриття 28 американських куточків (які були частиною американського центру в Москві) по всій Росії “.

МЗС РФ у свою чергу звинуватили США у розв’язуванні санкційної агресії проти РФ і “широкомасштабної русофобської пропаганді по всьому світу”, повідомляє прес-служба відомства посилаючись на відповідь офіційного представника Марію Захарову.

“Обурені рішенням Вашингтона відкликати акредитації у п’яти з шести почесних консулів Російської Федерації в США – в Каліфорнії, Юті, Міннесоті, Флориді і Пуерто-Ріко. Більш того, їм навіть загрожують кримінальним переслідуванням … Рішенням по почесним консулам адміністрація Б. Обами продовжує лінію на згортання зв’язків з нашою країною “, – йдеться в коментарі.

Нагадаємо, Рада Європейського Союзу 21 грудня прийняла офіційне рішення продовжити санкції щодо РФ ще на шість місяців.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.