Парубій: Кандидатура Юрія Луценка на посаду Генпрокурора є оптимальною на даний момент

Голова Верховної Ради Андрій Парубій вважає, що тільки людина, що не входить в систему ГПУ, зможе найбільш успішно змінити прокуратуру.

парубійПро це він розповів в інтерв’ю “Цензор.НЕТ“.

Парубій зазначив, що незважаючи на несприйняття багатьма кандидатури Луценка на посаду генпрокурора, “завжди йти лише за громадською думкою – це не лідерська позиція, і не завжди це – безвідповідальна позиція”.

“Потрібно переконувати суспільство. Вести за собою. Знаєте, за ці два з половиною роки нам довелося різні рішення приймати! Часто ми заздалегідь не знали, які будуть їх результати. Думали інтуїтивно: піде, не піде? Ну, як вам було рішення поставити Коломойського губернатором? Таруту поставити губернатором – після Майдану? Це було дуже непросте рішення – але ми його прийняли. Ніколи не знаєш наперед, що спрацює. Майже завжди відчуваєш інтуїтивно: вийде, не вийде “, – зазначив Парубій.

“Деякі речі нам вдалися, деякі – ні. Так само і тут. Це великий виклик. Ми поміняли трьох генпрокурорів. І ми бачимо, яке є суспільне невдоволення цією сферою. Бачимо, наскільки закостенілою є стара прокурорська система. І я розумію, наскільки важливо спочатку змінити саму філософію роботи цієї системи. І я теж розумію, що тут позиція Президента важлива, адже він подає генпрокурора. І я розумію, що станеться, якщо нікого не призначать. Хто тоді залишиться виконуючим обов’язки. І я виходжу в своїй позиції з реалій, які є на сьогодні “, – додав голова парламенту.

“І ще я знаю одне: людина поза системою найуспішніше зможе змінити цю систему. Більш того, людина, яка на собі відчула весь каральний каток репресивної машини, знає зсередини, як можна і потрібно її міняти. Я з Юрієм Луценком пройшов і Помаранчевий Майдан, і Революцію Гідності, і тому, коли я даю свій голос “за”, це відповідальне рішення “, – заявив Парубій.

“Ніхто не може знати, наскільки воно (рішення. – ред.) буде вдалим. Час покаже. Ніхто нікого не вчив бути ні головами Верховної Ради, ні президентами. І ніколи не знаєш заздалегідь, наскільки це рішення буде дієвим, наскільки воно спрацює. Але відчуваю, що на даному етапі призначення людини не з системи, який сповнений енергії, сил і бажання її змінювати, і який розуміє, що його політична кар’єра на цьому не закінчується, треба показати успішний результат – незважаючи на це все, вважаю, це оптимальна кандидатура на керівника Генпрокуратури “, – резюмував голова парламенту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.