Україна вимагає від країни окупанта дотримуватись Будапештського меморандуму

Українська делегація в Раді безпеки ООН на доручення Президента ініціювала обговорення нещодавніх висловлювань президента Росії Володимира Путіна щодо Донбасу.

Про це повідомляє прес-служба МЗС України.

Представник України в ООН Володимир Єльченко заявив про неприпустимість спроб вищого керівництва Росії переписати історію, піддаючи сумніву територіальну цілісність, суверенітет та політичну незалежність України, а також, що висловлювання Путіна порушують низку міжнародних документів, що ставлять під сумнів кордони нашої держави.

Українська делегація звертає увагу РБ ООН, що такі висловлювання неприпустимі від очільника держави, яка є одним із підписантів Будапештського меморандуму, який Росія порушує, продовжуючи незаконну окупацію АР Крим і м. Севастополь та безпрецедентну військову агресію на Донбасі.

“Українська делегація заявила, що Україна розглядає висловлювання В. Путіна як неприйнятні і вимагає від російського керівництва припинити ворожу риторику та агресивні дії проти українського народу”, – йдеться в повідомленні прес-служби.

Представник України поновив заклик до всіх сторін Будапештського меморандуму невідкладно провести консультації щодо зазіхань на існуючі кордони України, як це передбачено статтею 6 Меморандуму.

Нагадаємо, 1 січня 2016 Україна приступила до виконання обов’язків непостійного члена в Раді безпеки ООН на 2016-2017 роки.

Інформаційне агенство “Центр новин”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.