ГПУ посилає Каська в ЄС домовлятися про санкції для колишніх чиновників Януковича

Генеральна прокуратура України має намір найближчим часом відрядити до ЄС заступника генпрокурора Віталія Каська з метою надання додаткових пояснень щодо необхідності продовження санкцій стосовно колишніх українських високопосадовців.

Про це сьогодні на брифінгу в Києві повідомив начальник управління спеціальних розслідувань Головного слідчого управління Генпрокуратури Сергій Горбатюк.

“Прийнято рішення відрядити заступника генпрокурора Каська для підтримки нашої позиції щодо необхідності продовжити санкції”, – сказав Горбатюк, зазначивши, що також Касько надасть відповідні компетентні додаткові пояснення і докази посадовцям в ЄС щодо необхідності продовження застосування санкцій.

Відповідаючи на запитання, коли можна очікувати від`їзд Каська, Горбатюк сказав, що “точна дата буде визначатися з європейською стороною, коли вони можуть прийняти, але це буде в найближчий час, протягом січня-лютого”.

Також Горбатюк повідомив, що Генпрокуратурою до відповідних європейських інституцій було надіслано понад 70 листів з інформацією, яка стосується питань розслідування кримінальних проваджень, відкритих щодо екс-високопосадовців з метою необхідності продовження проти них санкцій.
За словами Горбатюка, Генпрокуратурою було отримано офіційний лист від європейської сторони, в якому “відсутні зауваження стосовно документів, які надавала Генпрокуратура щодо повноти їх і якості”.

Нагадаємо, сьогодні Європейський суд вирішив зняти санкції з Азарова одного і другого, Арбузова, Ставицького, Клюєва.

Суд встановив, що посадові особи не можуть бути піддані санкціям лише через те, що в третій країні розпочато попереднє розслідування їх дій.

Інформаційне агенство “Центр новин”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.