КСУ розпочав справу щодо роз’яснення фрази “на наступній черговій сесії Верховної Ради України”

Cьогодні, 29 січня 2016 року в Конституційному суді України розпочався розгляд справи за конституційним поданням 51 депутата Верховної Ради щодо офіційного тлумачення положення “на наступній черговій сесії Верховної Ради України”, яке міститься у статті 155 Конституції України.

Про це повідомляє кореспондент інформаційного агентства «Центр новин».

Під час відкритого засідання ряд суддів прийняли рішення, що Верховна Рада України в межах своїх повноважень вже вирішила питання про те, яка сесія, очевидно, мається на увазі в регламенті. Також пролунала думка, що доцільно було б розглянути конституційність внесених Радою змін.

На даний момент КСУ перейшов у закритий режим розгляду положення щодо офіційного тлумачення положення.

Нагадаємо, до КСУ надійшло подання від 52 народного депутата щодо роз’яснень статті про ухвалення змін до Конституції на наступній сесії. У той же час ВР внесла зміни до регламенту, де уточнила, що зміни в Конституцію в цілому можуть вноситися не тільки на наступній черговій сесії, а на будь-по черговості сесії після голосування змін у першому читанні. Закон про порядок внесення змін до Конституції Верховною Радою опублікований в газеті “Голос України” 29 січня. Документ набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, тобто 30 січня.

Інформаційне агентство «Центр новин»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.