США виділить 3,4 млрд доларів на підтримку союзників НАТО

Президент США Барак Обама офіційно заявив про виділенння 3,4 млрд доларів на підтримку союзників НАТО через агресію Росії на сході Європи.

Про це повідомило посольство США в Україні з посиланням на прес-службу Білого Дому.
”З початку російської агресії проти України, майже два роки тому, Сполучені Штати вжили рішучих та тривалих кроків, щоб заспокоїти наших союзників та підсилити потенціал колективної безпеки країн НАТО в умовах мінливого європейського безпекового простору”, – заявив Барак Обама.
Президент США зазначив, що відповідно до європейської ініціативи засвідчення оборонної підтримки континенту (European Reassurance Initiative), Сполучені Штати збільшили військову присутність у Європі; провели додаткові двосторонні та багатосторонні військові навчання; покращили військову інфраструктуру американських сил та союзників; розмістили більше американської техніки у Європі та активізували зусилля для зміцнення військового потенціалу та сумісності союзників та партнерів.
Обама нагадав, що США забезпечили фінансування операції ”Атлантична рішучість”, за допомогою якої американські сили підтримують постійну присутність у повітрі, морі та на землі в центральній та східній Європі.
”Сполучені Штати також вжили важливих кроків для впровадження ”Плану дій у галузі готовності” (Readiness Action Plan) – програми заходів для заспокоєння союзників та адаптації НАТО до довгострокових вимог у сфері безпеки, що було погоджено на Валійському саміті у 2014 році в умовах агресивної позиції, до якої Росія вдалася на периферії Альянсу”, – наголосив Обама.
За словами Обами, ці кроки були важливі, але вони не були достатніми, і саме тому Альянс повинен вжити додаткових зусиль.
”Оскільки ми наближаємося до саміту НАТО у Варшаві, чітко зрозуміло, що Сполучені Штати та наші союзники повинні зробити більшого для просування нашої спільної безпеки у підтримку Європи, яка є цілісною, вільною та неподільною. Саме тому сьогодні моя Адміністрація оголосила про чотириразове збільшення фінансування європейської ініціативи засвідчення оборонної підтримки континенту на 2017 фіскальний рік”, – зауважив Обама.
У цьому зв`язку американський лідер заявив, що ця ініціатива передбачає фінансування на рівні 3,4 мільярди доларів, що ”повинно дозволити Сполученим Штатам зміцнити стійке військове положення у Європі та покращити військову здатність підтримувати зобов`язання згідно 5 статті (Північноатлантичного договору) перед членами НАТО”.
Обама заявив, що такі кроки США повинні дати чітко зрозуміти, що Америка рішуче стоятиме з членами Альянсу у захисті не тільки території країн-членів НАТО, але також відстоюватиме спільні принципи міжнародного права та порядку.

Інформаційне агентство “Центр новин”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.