Європарламент прийняв резолюцію щодо створення механізму переговорів у форматі «Женева плюс» для відновлення українського суверенітету в Криму

Європейський парламент ініціює створення міжнародного механізму переговорів у форматі «Женева плюс» для відновлення українського суверенітету в Криму. За відповідне рішення проголосували 472 депутати Європарламенту у Страсбурзі.

Про це повідомляє кореспондент інформаційного агентства «Центр новин».

Європарламент «вітає ініціативу України щодо створення міжнародного механізму переговорів з відновлення українського суверенітету в Криму у форматі «Женева плюс», який має передбачати безпосередню участь ЄС.

Європарламент закликав Росію розпочати переговори з Україною та іншими сторонами щодо деокупації Криму, зняття торговельного та енергетичного ембарго і відкликання надзвичайного стану в Криму».

Європарламент висловив жаль з приводу протиправного закриття в Криму телеканалу ATR та закликав Єврокомісію надати фінансову допомогу, необхідну для забезпечення функціонування «цього та інших засобів масової інформації на засланні в Україні».

У резолюції також висловлюється жаль стосовно перешкоджання лідерам кримських татар, які повертаються до Криму, їхнього переслідування і «неприйнятного тиску на членів Меджлісу».

Крім того, Європарламент засудив «регулярні утиски незалежних засобів масової інформації, журналістів та активістів громадянського суспільства в Криму».

Депутати Європарламенту висловили жаль у зв’язку з примусовою паспортизацією громадян України в Криму з боку Російської Федерації та засудили «нав`язування російського громадянства жителям Криму».

Водночас Європарламент підтвердив підтримку рішенню Євросоюзу запровадити санкції та закликав Раду ЄС продовжувати їхню дію до «завершення повної реінтеграції Криму у правову систему України».

Також Європарламент закликав Росію розслідувати всі випадки застосування тортур ув`язнених, звільнити Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Мустафу Дегерменджі та Алі Асанова, гарантувати їхнє безпечне повернення в Україну.

Європарламент закликав РФ припинити політичні переслідування дисидентів і ромадських активістів.

У резолюції йдеться, що Європарламент засуджує мілітаризацію Кримського півострова, а також заяви Росії щодо розгортання у Криму ядерної зброї, що «становить серйозну загрозу для регіональної, європейської та глобальної безпеки».

Європарламент «підтверджує свій заклик вивести всі російські війська із Криму та східної України», – зазначається у резолюції.
Також євродепутати висловили «серйозну стурбованість у зв`язку із становищем ЛГБТ-спільноти в Криму, яка суттєво погіршилася після російської анексії».

Інформаційне агентство «Центр новин»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.