Абромавичус хоче працювати в технократичному уряді на чолі з Яресько

Про він сказав в інтерв’ю Associated Press.

“Тільки повністю технократичний уряд здатний, звичайно, з допомогою гарантій президента і коаліції, посунути нас на зовсім інший рівень прогресу і стандартів життя… Я запропонував кандидатуру (глави Мінфіну) Наталії Яресько з умовою, що новий прем’єр сама може набирати міністрів з повною свободою вибору”, – сказав Абромавичус.

Він додав, що на рівень заступника міністра і вище необхідно призначити лише тих, хто не був в уряді до Майдану.

Абромавичус вважає, що політичну кризу в Україні необхідно використовувати для перезавантаження, в рамках якої сформувати повністю технократичний уряд із гарантіями незалежної роботи і підтримкою коаліції, а також змінити кілька інших осіб, зокрема генерального прокурора Віктора Шокіна.

“Давайте використаємо ситуацію, коли є можливість повного перезавантаження і призначимо нового керівника ГПУ”, – додав міністр.

За його словами, проблема полягає не лише в конкретних людей, хоча таких людей дуже багато і “від імен нікуди не дінешся”. Зокрема, А. Абромавичус виступив за відхід з політики Ігоря Кононенка – одного з лідерів пропрезидентського “Блоку Петра Порошенка” і давнього бізнес-партнера глави держави.

Глава МЕРТ наголосив, що необхідно провести кардинальну реформу самого Кабінету Міністрів. “В уряді не створені умови для ефективної роботи технократів. Система застаріла, вона забюрократизована, складна. Я запропонував закрити міністерство (секретаріат) Кабміну: історично багато бізнесів та олігархічні структури позасовували туди своїх людей і лобіюють”, – пояснив він, навівши як позитивні приклади Канаду та Словаччину.

За його словами, апарат секретаріату Кабміну бойкотує і саботує ініціативи міністерств, в ньому побудована практично паралельна структура до міністерств, а замість нього необхідно створити ефективний офіс прем’єра з 30-50 людей.

А. Абромавичус зазначив, що робота Кабміну неефективна через сотні дрібних питань, що виносяться на його обговорення, аж до “передання Skoda 1988 року від ФДМ Черкаської облдержадміністрації”, а також відсутність чіткого поділу повноважень з Адміністрацією президента.

Глава Мінекономрозвитку повідомив, що на зустрічі з прем’єром і міністрами 4 лютого всі визнали, що сформована ситуація – це холодний душ і можливість дуже серйозних системних змін.

За його словами, обговорювався серйозний список пропозицій і вимог до парламенту і президента. “Щоб депутати не втручалися в діяльність уряду, не ходили кімнатами і не лобіювали; щоб було більше прозорості – всі зустрічі реєструвалися і дзвінки записувалися; щоб була прозорість у структурі будь-якого бізнесу і власники медіа компаній не могли мати іншого бізнесу…”, – перерахував міністр кілька з них.

Він додав, що також порушувалося питання зарплат, оскільки при формуванні нинішнього уряду обіцяли за півроку створити прозорий їхній фонд, проте минуло вже 14 місяців, а результат відсутній.

Водночас А. Абромавичус зазначив, що список має бути набагато довший і проблеми настільки глибинні, що “такими маленькими обіцянками, які не зовсім зрозуміло як імплементувати”, їх не вирішити.

“Ті міністри, які відкликали заяви про відставку, вірять, що цей список далеко не повністю визначений, буде імплементований. Я поки що таких гарантій не бачив: насилу віриться, що дві години сіли і поговорили – і все буде імплементуватися”, – пояснив А. Абромавичус свою відмову від повернення до уряду на відміну від інших міністрів, які відкликали свої заяви про відставку.

Він наголосив, що в такому перезавантаженні важлива підтримка президента Петра Порошенка і нинішнього прем’єра Арсенія Яценюка, на яких орієнтовані дві найбільші фракції в парламенті і коаліції.

Джерело: Інтерфакс.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.