Порошенко заявляє про необхідність зняття недоторканості з суддів та нардепів

Про це він сказав сьогодні на зустрічі з працівниками Національного антикорупційного бюро України.
«І поки ви розслідуєте корупцію в судовій системі, судді мають недоторканність, і поки ви розслідуєте – пройдуть місяці або роки. На жаль, у нас розповсюджена практика – зникнуть, ми їх подаємо в міжнародний розшук, і справи залишаються недорозслідуваними», – заявив президент.
Він наполягає, що суддів необхідно притягувати до відповідальності, якщо вони вчинили корупційні злочини.
«Ми маємо зняти суддівську недоторканність. Вони не мають бути притягнуті до відповідальності лише за ті рішення, які вони приймають, але за ті хабарі, які вони беруть, – вибачте», – додав Порошенко.

Крім того, Президент заявив, що народним депутатам не потрібна абсолютна недоторканість, вони мають бути захищені лише за відсутність переслідування за свою політичну позицію.

«Я не став чекати поки депутати проявлять конституційну ініціативу і вніс проекти змін до Конституції щодо скасування депутатської недоторканності. Верховна Рада чесно за це проголосувала, за направлення його до Конституційного суду, а потім вони стали дуже зайняті, і в них немає часу, і в них руки не дійшли, щоб розглянути цей законопроект», – заявив він.
«Вони думали, що якщо його не було розглянуто на цій сесії, то він вже зникає. Я дуже щасливий тому, що Верховна Рада прийняла зміни до Регламенту. Це скликання народних депутатів має розглянути зміни до Конституції по суті в першому та другому читанні», – додав Порошенко і зазначив, що цей законопроект дістав схвальний висновок Конституційного суду.
За словами президента, «сьогодні м’яч знаходиться на полі Верховної Ради і потрібен суспільний запит та громадський тиск».
«Отже депутатам не потрібна абсолютна депутатська недоторканність, але вони мають бути захищені від переслідування за свою політичну позицію, за свої виступи в парламенті», – підсумував Порошенко.

Інформаційне агентство “Центр новин”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.