Лагард: МВФ підтримує принципи побудови дорожньої карти реформ для України

Україна і ключовий кредитор країни Міжнародний валютний фонд розроблять дорожню карту реформ у рамках виконання програми співпраці, і принципи такої дорожньої карти схвалені Фондом.

Про це йдеться в заяві директора-розпорядника МВФ Крістін Лагард за підсумками розмови з президентом України Петром Порошенком.

«У мене була конструктивна дискусія з президентом Порошенком. Президент запевнив мене у своєму прагненні продовжувати реформи, зокрема реформи держуправління та боротьбу з корупцією. Ми узгодили принципи побудови дорожньої карти дій і пріоритетних заходів для виконання програми, яка допоможе Україні вийти на шлях стабільного економічного зростання», – йдеться в заяві.

Раніше директор-розпорядник МВФ Крістін Лагард заявила, що Міжнародний валютний фонд стурбований розвитком ситуації в Україні, ослабленням реформи державного управління і відсутністю ефективної боротьби з корупцією, у зв`язку з чим Фонд висловив можливість призупинити програму кредитування економіки.

МВФ схвалив програму кредитування економіки України з використанням механізму розширеного фінансування (Extended Fund Facility – EFF) загальним обсягом 17,5 млрд дол. терміном на 4 роки в березні 2015 року. Перший транш за новою програмою в обсязі 5 млрд дол. Україна отримала 13 березня, другий на 1,7 млрд дол. – 4 серпня 2015 року.

Другий перегляд програми проходив у два етапи. Місія фонду працювала у Києві у вересні минулого року і 2 жовтня 2015 року призупинила переговори у зв`язку з необхідністю проведення місцевих виборів, а також дискусіями всередині країни щодо податкової реформи та проекту держбюджету на 2016 рік. У листопаді переговори поновилися.

На даний момент Україна і МВФ узгоджують доповідь про хід реформ і меморандум про другий перегляд програми і подальші дії сторін, яку розгляне Рада директорів фонду. Сторони обговорюють широкий спектр питань у рамках другого перегляду програми співпраці, який включає різні аспекти монетарної, банківської, антикорупційної політики, пенсійної реформи та приватизації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.