20 друзів Оушена, або як мажоритарнику потрапити до ВР 9 скликання

Журналісти ІА «Центр новин» зібрали найсвіжіші кулуарні секрети щодо планів депутатів потрапити у ВР дев’ятого скликання.

-Ти б погодився піти на це за 10 мільйонів?

 -Ні. Хіба що за 11. (цитата з американського фільму «Одинадцать друзів Оушена»

Саме такими словами можна охарактеризувати парламент восьмого скликання, який «доживає» останні півроку, а його жителі боячись повторити долю небожителів,  не чекаючи початку виборчої кампанії, розробляють плани на повернення назад.

Журналісти ІА «Центр новин» зібрали найсвіжіші кулуарні секрети щодо планів депутатів потрапити у ВР дев’ятого скликання. Але самі цікаві задуми є 198 народних депутатів України, які були обрані по одномандатних виборчих округах.

За нашою інформацію, серед представників коаліції, які представляють найбільші фракції парламенту, ще півроку назад були розприділені виборчі округи. Крім того, депутати «списочники» підписали угоду про відмову від місця в списку партії, і балотування в регіонах.

Для прийняття президентських та урядових ініціатив, мажоритарникам пообіцяли гарантії неприйняття Виборчого кодексу.

Як пояснив депутат, який входить в робочу групу по «народженню» виборчого законодавства: «Кодекс у цій ВР не потрібний нікому! Закон не про мову, не про вибори, ніхто до кінця цього скликання не проголосує. Це все імітація! Якщо буде наполягати суспільство, то депутати під тиском приймуть законопроект про закриті партійні списки зразка виборів 2006 року, але закон не стосуватиметься парламентської кампанії 2019 року».

Зрозуміло, що вибори до ВР дев’ятого скликання пройдуть за старим законом, і план «мажоритарка» є спасінням на збереження влади, а отже формування нової коаліції за рахунок окремих депутатів обраних в одномандатних виборчих округах.

Але, якби не розвивалися виборці перегони, будь-яке свято потребує інвестицій. І саме цікавіше, що вдалось дізнатися в кулуарних інсайдерів – це “схема”, яка розгортається в парламенті під кодовим ім’ям «20 мажоритарників», саме така кількість депутатів відповідно до Регламенту Верховної Ради є достатньою для створення депутатської групи.

Ні для кого не секрет, що в парламенті депутати представляють різні групи впливу, але є такі, що самі намагаються створити свою фракцію, або навіть партію.

Як розповів один депутат, який не бере участь в переговорах, найсильнішою депутатською групою, яка скоро стане партією є оточення Гройсмана-Яценюка. Поштовими голубами між ВР і Кабміном є депутати Вадим Денисенко та Геннадій Ткачук, які вже мають у своїй «фракції» більше 30 народних депутатів.

«В Гройсмана є найбільший ресурс, в 2019 році на так звану субвенцію соцекономрозвитку передбачено майже 4,8 млрд гривень. Кабмін в січні розподілив трохи більше мільярда гривень з цих коштів, решта дадуть ближче до виборів», – пояснив депутат.

Другою групою, яка «назбирала» більше 20 депутатів є депутати-ударівці, які розраховують до початку виборів оголосити про створення нової партії із співголовами Кличко-Луценко-Третьяков. Хоча за нашою інформацією, два останні збирають свою групу окремо.

«Порошенко звільнить Луценка після президентських виборів, а той на радощах оголосить про похід на ВР з партією Кличка», – розповів про плани ударівців обізнаний мажоритарщик.

Крім того, нам розповіли, що «заманювати» депутатів до партії «Кличко-Луценко-Третьяков» призначили депутатів-ударівців Оксану Продан та Дмитра Білоцерковця. Гроші на новий проект планують взяти в бізнесмена Вадима Столара.  А чи обійдеться новий проект ударівців без інвестицій Дмитра Фірташа, залишається під питанням.

Як розповіли депутати, які поки що не беруть участь в переговорах ударівської групи: «Ми найбільше боїмося, що «фракція» Гройсмана об’єднається з партією Кличка. До цього все йде, і ми не хочемо брати участі в цих іграх. Вони «кинуть» Петра (Порошенка – ред.)».

Також пробують знайти своїх мажоритарників, які увійдуть в їхню групу після перемоги на виборах – аграрні магнати: Олег Бахматюк, Юрій Косюк, Андрій Веревський. За нашими джерелами найбільше кешу за входження в групу пропонує куратор Веревського.

«Аграрна група сама найдорожча, при цьому дають все і одразу, від 1 млн дол. взамін на угоду про представлення в парламенті їхніх інтересів», – розповів депутат-аграрник.

Після першого туру виборів в парламенті почала з’являтися група ЗЕдепутатів, але не міжфракційне об’єднання, яке сам створив і оголосив Віталій Купрій, а депутати, які побували свого часу в різних фракціях, і дуже хочуть восени зібрати урожай. Така група поки налічує 12 депутатів. За організаційно-фінансові питання відповідає Тарас Батенко.

Крім того, за нашою інформацією до команди Зедепутатів планують приєднатися  інші мажоритарники, зокрема ціла напівфракція «Відродження».

«Віктор Боднар ще не знає чи візьме Зеленський його в команду, але починає ділити посади: Хомутиннік – голова митниці, Гєллєр – ДФС», – розповів депутат партії «Укроп».

Інший депутат обізнаний у виборчих технологіях намалював приблизну картину ВР дев’ятого скликання.

«Зайдуть до нової Ради партія «Слуга народу» Зеленського, Опоблок, БПП, «Батьківщина» і обов’язково хтось п’ятий, можливо Гриценко або партія Вакарчука. І ми (теперішня влада- ред.) можемо після формування коаліції стати справжньою опозицією у ВР», – відзначив депутат.

Крім того, ми вирішили з’ясувати чи відбудуться зміни після президентських виборів не тільки ВР, але і в Уряді. Як розповіло джерело в дипломатичних колах, під час однієї із зустрічей Володимира Зеленського із послами країн ЄС, була дана обіцянка-табу на звільнення Володимира Гройсмана з посади Прем’єр-міністра.

«Посол Зеленському сказала: «не чіпайте Уряд до парламентських виборів, оскільки зараз відбуваються реформи», на що кандидат в Президенти відповів: «ОК!», – поділився враженнями від зустрічі з кандидатом дипломат.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман вже сформував свій прогноз на президентські вибори, він вважає, що в країні все буде добре, незалежно від того, хто переможе.

«Потрібно дивитися на повноваження кожної інституції та виходячи з цього робити висновки. Я не хотів би коментувати якісь чутки, домисли. В України все буде добре», – сказав Гройсман.

Що стосується опозиційних фракцій, зокрема «Батьківщини», то особливих змін очікувати не слід, оскільки за нашою інформацією після поразки на президентських виборах Юлія Тимошенко не розрахувалася з членами ДВК, і формувати нову команду буде дуже важко, враховуючи відсутність фінансування. Такі ж  самі проблеми з фінасуванням і в партій Гриценка, Ляшка та Садового.

Також по старому працюватиме Опозиційний блок, який ближче до виборів знову стане єдиним.

«Народний фронт» розраховуватиме на мандати в округах. Вже зараз депутати вояжують від Харкова до Коломиї,  лідер політичної сили вже агітує в Чернівецькій області.

Кому бути обраним до ВР дев’ятого скликання вирішувати виборцю, але за українськими правилами, якщо б вибори щось вирішували, їх би відмінили! Але, якщо навіть одна людина з мільйонів має можливість проголосувати вільно, так, як йому захотілося, то очевидно такий вчинок може переламати будь-який закон, схему та договорняки.

ІА “Центр новин”

Фото з відкритих джерел