Кононенко: Я пропоную п.Абромавичусу застосувати поліграф для того, щоб істина була встановлена, і суспільство отримало відповідь на безпідставні звинувачення на мою адресу

Про це народний депутат від «Блоку Петра Порошенка» Ігор Кононенко повідомив після допиту в Національному антикорупційному бюро в справі, яку відкрили після заяви міністра економічного розвитку Айвараса Абромавичуса щодо ймовірного тиску на відомство.

Ігор Кононенко розповів, що раніше написав письмову заяву про те, що пропонує Айваросу Абромавичусу пройти поліграф.

«Я прошу НАБУ про очну ставку з Абромавичусом, згідного нового КПК це має бути перехресний допит. Слідчий сказав, що буде визначатися щодо того питання. Крім того, я ще раз повідомив слідству, що я пропоную п.Абромавичусу застосувати поліграф для того, щоб істина була встановлена, і суспільство отримало відповідь на всі безпідставні звинувачення на мою адресу, які прозвучали. Я сказав, що готовий приймати участь в будь-яких слідчих діях із залученням будь-яких осіб, які названі п.Абромавичусем. З мого боку ніяких прізвищ не звучало, і тут питань немає», – сказав Кононенко.

Ігор Кононенко зазначив, що наприкінці допиту він запевнив детективів НАБУ, що готовий до відкритого спілкування..

«Я відкритий до спілкування, тільки прошу мене заздалегідь повідомити, коли мене будуть запрошувати до НАБУ для того, щоб я міг спланувати свій робочий день, і прийняв участь в слідчих діях», – заявив Ігор Кононенко.

Депутат також зазначив, що не користується послугами адвоката.

«Тому чисто технічно допит пройшов швидше. Всі звинувачення на мою адресу, включаючи якісь бізнеси, – повна маячня і неправда. До депутатства у мене був бізнес, яким я займався протягом 25 років. Він зареєстрований на моєму фонді «ВІК». Це інвестиційний фонд, і інформація про активи цього фонду є в публічному доступі, і мої декларації є в публічному доступі з 1999 року. Якщо комусь потрібно мої декларації, я також готовий їх надати», – розповів Кононенко.

На питання журналістів про те, чи готовий нардеп добровільно скласти мандат, Кононенко відповів: «Скажіть мені, будь ласка, а чому я це повинен робити? Яким чином я компрометую фракцію? А цей скандал правда? Давайте звикати до того, що на сьогоднішній день слідство ведуть не ЗМІ, а правоохоронні органи. Ми ніколи не подолаємо корупцію, поки розслідування у нас будуть йти в ЗМІ без будь-яких наслідків. Наслідок – передача справи до суду, покарання винних, тому я закликаю громадян і ЗМІ якщо у вас є інформація щодо будь-якого злочину, будь-ласка направте заяву про злочин до відповідних правоохоронних органів. А потім якщо є бажання особи  -це можна дати  _ інформацію – ред.) в ЗМІ. Боротьба з корупцією  – це виключно процесуальні дії. Зараз є приклад того, коли НАБУ є тим незалежним органом за який голосував Парламент і керівництво, детективи якого обиралися згідно відповідної процедури, воно буде розслідувати справи, і винесе своє рішення».

Також Ігор Кононенко повідомив, що бачився з Айваросом Абромавичусем всього один раз.

«У мене була з ним коротка зустріч, я задав йому одне питання про пана Пасішника, що він нібито був чи не був там … (претендентом в заступники Абромавичус – ред.). Я сказав йому: «Айварас, у тебе ж є мій телефон , ми з тобою спілкувалися по законопроектах, по позиції фракції щодо законопроектів, щодо відвідування твоєї командою засідань нашої фракцій, чому ти мені не передзвонив?». Відповіді я не отримав», – підсумував Кононенко.

Інформаційне агентство “Центр новин”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.