Ситник: НАБУ вже відкрило 70 кримінальних проваджень, де фігурують посадові особи, колишні народні депутати та судді

В четвер, 11 лютого, під час брифінгу директор НАБУ Артем Ситник, відзвітувавшись за півроку роботи, розповів, що Національне антикорупційне бюро України вже відкрило 70 кримінальних проваджень, де фігурують посадові особи, колишні народні депутати та судді.

«За перші місяці роботи детективи бюро “накопали” доказів про завдання державі збитків на суму близько двох мільярдів гривень, зокрема на державних підприємствах “Запоріжжяобленерго”, ПАТ “Укргазвидобування”. Аби системно моніторити чиновників, на них масово заведуть досьє», – заявив Артем Ситник.

За його словами, детективами НАБУ було встановлено, що окремі особи, в тому числі й народні депутати України, протягом 2014-2015 років використовуючи схеми спільної діяльності приватних підприємств, реалізовували природний газ за заниженою вартістю через підконтрольні фірми-прокладки.

«Тільки внаслідок цього держава недоотримала прибуток на загальну суму близько одного мільярда гривень», – розповів директор НАБУ.

Артем Ситник також додав, на даний час розслідуються справи щодо службових осіб на держпідприємствах “Східний гірничо-збагачувальний комбінат” і “Енергоатом”, “Артемсіль” та інших.

«Держпідприємства будуть одним з пріоритетів роботи детективів, адже їм вдалося встановити закономірність: якщо держпідприємство виставлене на приватизаційний конкурс, то до нього застосовують відповідну схему вимивання коштів, аби приватизаційна вартість цих підприємств була якомога меншою та іноземні інвестори не цікавилися ним і дали можливість зацікавленим особам в Україні через офшори викупити ці підприємства за заниженою ціною», – зазначив Артем Ситник.

Інформаційне агентство “Центр новин”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.