Альянс планує обговорити Україну на засіданні Ради НАТО-Росія – Столтенберг

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг обговорив з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим можливість проведення засідання Ради Росія-НАТО, на якому Альянс хоче говорити про Україну.

Про це Столтенберг сказав сьогодні журналістам у Мюнхені на полях міжнародної конференції з питань безпеки після завершення зустрічі з Лавровим.

”Я щойно завершив зустріч з міністром Лавровим. Під час зустрічі ми зосередилися на відносинах між НАТО та Росією. Ми також обговорили питання проведення Ради Росія-НАТО”, – розповів він.

Столтенберг нагадав, що діяльність Ради не припинялася, але пройшло вже більше року з часу останнього засідання. ”Я думаю, що буде корисним провести засідання Ради Росія-НАТО, і ми обговорили можливості проведення нового засідання. Для НАТО абсолютно необхідно, якщо таке засідання буде, обговорити Україну, тому що це причина того, чому зараз ми маємо складну ситуацію в Європі, особливо у відносинах між Росією та НАТО”, – наголосив генсек Альянсу.

Крім того, за словами Столтенберга, таке засідання буде корисним, щоб обговорити прозорість та зменшення ризиків у питанні, пов`язаних з військовою діяльністю. ”Коли є збільшення військової діяльності на наших кордонах, важливо мати якомога більше прозорості, щоб запобігти нещасним випадкам, а якщо вони сталися, гарантувати, що вони не вийдуть з-під контролю та не створять небезпечну ситуацію”, – зазначив він.

Відповідаючи на запитання, чи російська сторона погодилася на те, щоб під час можливого засідання Ради Росія-НАТО було обговорення українське питання, Столтенберг зазначив, що наразі сторони домовилися ”вивчати можливість провести засідання”.

”Це те, про що я можу сказати зараз, маючи на увазі, що ми не домовилися щодо будь-якого порядку денного. Ми домовилися продовжувати залишатися в контакті та вивчити можливості проведення Ради Росія-НАТО”, – додав Столтенберг.

Інформаційне агентство “Центр новин”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.