РФ вимагає особливий статус Донбасу

Прем`єр-міністр РФ Дмитро Медведєв вимагає внесення змін до Конституції України, незважаючи на продовження обстрілів на Донбасі.

Про це він заявив під час виступу на Мюнхенській конференції з питань безпеки.

«Безумовно, Мінських домовленостей повинні дотримуватись усі сторони. Але, насамперед, їх виконання залежить, на наш погляд, від київської влади. Чому від неї? Не тому, що ми намагаємося пересунути кудись стрілку, а тому, що такий період настав. Незважаючи на прогрес з ряду напрямів щодо відведення важких озброєнь, з присутності місії ОБСЄ, інших питань, що ситуація залишається нестійкою. Що найбільше нас турбує – по-перше, на південному сході України так і не встановлено режиму повної тиші», – заявив Медведєв.

«На лінії зіткнення регулярно відбуваються обстріли. Цього бути не повинно. І в цьому сенсі ми повинні подавати правильні сигнали всім сторонам», – сказав він.

За словами Медведєва, крім того, досі не ухвалено зміни до Конституції України, хоча це «повинно було бути зроблено до кінця минулого року, не виконується законодавство про особливий статус Донбасу».

Медведєв обурюється, що замість узгодження з підконтрольними Кремлю бойовиками процесу децентралізації, прийнято так звані перехідні положення, які не передбачені Мінськими угодами.

«Київська влада, як і раніше, наполягає на тому, що місцеві вибори повинні бути організовані на основі нового українського закону. Крім того, українська сторона, на жаль, не виконала свої зобов`язання з широкої амністії, яка має поширюватися на тих, хто брав участь у подіях 2014-2015 років. Без амністії ці люди не зможуть взяти участі у виборах, що зробить їх результати сумнівними, а це навряд чи сподобається ОБСЄ», – сказав Медведєв.

Він заявив, що Мінські угоди мають бути виконані повністю.

«Це російська позиція. При цьому ми люди розсудливі і готові чути різні ідеї, в тому числі компромісні», – сказав Медведєв.

Інформаційне агентство «Центр новин»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.