На порядку ВР звіт та відставка Уряду

16 лютого, на порядку денного сесії Верховної Ради України будуть розглядатись “безвізові” законопроекти, після яких відбудеться звіт уряду та голосування за його відставку.

Голова Верховної Ради Володимир Гройсман на брифінгу в понеділок заявив, що у вівторок Парламент почне пленарне засідання з розгляду законопроектів з “безвізового пакету”, а потім, орієнтовно в 12.30-13.00, Рада почне заслуховувати звіт Кабміну про хід та результати виконання програми діяльності в 2015 році.

На погоджувальній раді в понеділок був узгоджений порядок розгляду звіту уряду. Зокрема, для доповіді прем’єр-міністра Арсенія Яценюка заплановано виділити 20 хвилин. В цілому заслуховування, виступи і обговорення звіту, як очікується, займе 2,5 години.

Спікер парламенту заявив, що ще не вирішив, чи підпише проект постанови про відставку уряду. Він також нагадав, що для розгляду відставки уряду потрібно зібрати під відповідним проектом постанови 150 голосів народних депутатів.

“Підписні листи сьогодні знаходяться у фракції” Самопоміч “, і зараз триває цей процес”, – додав В.Гройсман.

Він запевнив, що як тільки буде зібрано 150 підписів, то дасть відповідне доручення апарату Верховної Ради, щоб “відповідно до Регламенту швидко розглянути всі необхідні процедурні моменти, і, коли буде можливо винести на розгляд засідання Верховної Ради, це буде зроблено без будь яких перешкод”.

11 лютого народний депутат від фракції “Самопоміч” Вікторія Войціцький поінформувала, що їх фракція починає збір підписів про недовіру Кабміну.

Керівник фракції Радикальної партії Олег Ляшко 15 лютого повідомив, що депутати його фракції поставлять підписи під проектом постанови про відставку уряду.

У той же день пізно ввечері, після закінчення засідання фракції “Блок Петра Порошенка”, народний депутат Сергій Лещенко (БПП) заявив, що фракція визнала роботу уряду під керівництвом А.Яценюка незадовільною і вирішила збирати підписи за висловлення недовіри Кабінету міністрів. Нардеп Сергій Каплін (БПП) підкреслив, що рішення висловити недовіру роботі Кабміну прийнято фракцією майже одноголосно.

Згідно зі статтею 115 Конституції України, відставка прем’єр-міністра України та прийняття Верховною Радою резолюції недовіри Кабміну тягне за собою відставку всього складу уряду. В такому випадку Верховна Рада здійснює формування нового складу Кабінету міністрів у строки та в порядку, визначених Конституцією.

Кабмін, який склав повноваження перед новообраною Верховною Радою або відставку якого прийнято Верховною парламентом, продовжує виконувати свої повноваження до початку роботи новосформованого уряду.

Питання про відповідальність Кабінету Міністрів не може розглядатися Верховною Радою більше одного разу протягом однієї чергової сесії, а також протягом року після схвалення Програми діяльності уряду.

Звіт Кабінету міністрів про виконання Програми діяльності в 2015 році був зареєстрований у Верховній Раді 1 лютого. Текст звіту розміщений на сайті уряду.

Інформаційне агентство «Центр новин»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.