Рада зробила перший крок до забезпечення прозорості в організації діяльності Спеціалізованої антикорупційної прокуратури

ВР прийняла в першому читанні законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про прокуратуру» щодо забезпечення прозорості в організації діяльності Спеціалізованої антикорупційної прокуратури з метою виконання рекомендацій Міжнародного валютного фонду», реєстр.4055. За відповідне рішення проголосувало 236 депутатів.

Народний депутат України з фракції «Блоку Петра Порошенка», Представник Президента України у ВР Степан Кубів виступаючи з парламентської трибуни розповів, що метою проекту Закону є удосконалення правових засад організації діяльності Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, забезпечення прозорості в діяльності конкурсних комісій з призначення на адміністративні посади та посади прокурорів у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі задля виконання рекомендацій Міжнародного валютного фонду.

«Пропонується встановити, що членами конкурсної комісії, яка здійснюватиме організацію та проведення конкурсу з призначення на адміністративні посади в Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру, можуть бути особи, які мають бездоганну ділову репутацію, високі професійні та моральні якості, суспільний авторитет, а також значний досвід діяльності у сфері запобігання або протидії корупції», – сказав Кубів.

Він зазначив, що визначення Генеральним прокурором чотирьох осіб до конкурсної комісії передбачено як тимчасовий захід, до набрання чинності (з 15 квітня 2016 року) відповідними положеннями Закону, що стосуються, зокрема, діяльності Ради прокурорів України та Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів (підпункт 3 пункту 51 розділу XIII “Перехідні положення” Закону). Тому зазначену рекомендацію можна вважати виконаною.

«Пропонується також реалізувати шляхом встановлення обов’язкового обрання голови конкурсної комісії з числа її членів, визначених Верховною Радою України. Генеральний прокурор України матиме повноваження щодо призначення керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, першого заступника та заступника керівника цієї прокуратури. Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури призначатиме осіб на інші адміністративні посади в названій прокуратурі. При цьому конкурсна комісія подаватиме лише по одній кандидатурі на кожну з посад.

Також керівнику Спеціалізованої антикорупційної прокуратури надається право приймати на роботу та звільняти з неї (замість погодження) працівників Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, які не є прокурорами», – сказав Кубів.

Він підкреслив, що прийняття законопроекту дозволить терміново виконати рекомендації Міжнародного валютного фонду і Європейської комісії та забезпечити прозорість в організації діяльності Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Інформаційне агентство «Центр новин»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.