Зібрана доказова база по подіях 18 і 19 лютого 2014 року налічує більше 1200 томів матеріалів – ГПУ

Управлінням спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України встановлено підозрюваних і викрито схему вчинення злочинів проти мітингувальників під час подій 18 та 19 лютого 2014 року в центрі столиці.

Про це на брифінгу у середу, 17 лютого, повідомив начальник управління спеціальних розслідувань Головного слідчого управління Сергій Горбатюк.

За його словами, 18 лютого 2014 року учасники протестних акцій організували ходу під назвою «Мирний наступ» з вимогою ухвалення рішень для виходу з кризи, у тому числі шляхом обмеження повноважень глави держави.

За версією слідства, тодішня владна верхівка не бажала робити жодних поступок. План, розроблений злочинною організацією, був іншим – залякати протестувальників і населення, розігнавши акцію в максимально жорсткий спосіб, використавши правоохоронців, а також залучивши озброєних представників злочинних угруповань та найнятих цивільних осіб, так званих «тітушок». У результаті загинуло 10 осіб, а ще більше сотні із загалом півтисячі потерпілих – заподіяно тяжкі та середньої тяжкості тілесні ушкодження.

Деякі з встановлених слідством підозрюваних вже перебувають або невдовзі перебуватимуть на лаві підсудних, інші – розшукуються.

До суду направлено обвинувальний акт стосовно командира роти БМОП «Беркут» ГУМВС України в Харківській області, якому інкриміновано перевищення влади та службових повноважень, що призвело до тяжких наслідків.

У Подільському районному суді м. Києва розглядається провадження стосовно міліціонера роти БМОП «Беркуту» ГУМВС України в Харківській області, якого звинувачено у заподіянні тілесних ушкоджень протестувальнику.

Триває досудове слідство стосовно командирів БМОП «Беркут» ГУМВС України у Львівській та Харківській областях.

Як поінформував Сергій Горбатюк, під час розгону «Мирної ходи» протестувальники змушені були відповідати насильством, захищаючись від протиправних дій правоохоронців, що було використано для наступного застосування сил і зброї від час штурму Майдану під виглядом «боротьби з тероризмом».

Насправді відбулася чергова незаконна спроба силового розгону мітингувальників. У результаті 16 осіб загинули. Майже третина з більше двохсот потерпілих отримали тяжкі та середньої тяжкості тілесні ушкодження. Під час виконання своєї ролі у злочинному плані «тітушками» вбито одну особу, заподіяно тілесні ушкодження ще 8-ми.

Слідчим вдалося реконструювати хронологію подій і зібрати достатні докази для підозри колишніх високопосадовців у організації та здійсненні силового розгону мітингувальників.

«Учора, 16 лютого, направлено до суду обвинувальний акт стосовно колишнього начальника Головного управління СБУ в місті Києві та Київській області за звинуваченням у перевищенні влади під час організації проведення силового розгону мітингувальників та прийнятті, на виконання злочинного наказу керівництва, рішення про силовий розгін Майдану 18 та 19 лютого 2014 року», – зазначив Сергій Горбатюк.

До суду також направлено обвинувальний акт стосовно трьох цивільних осіб, так званих тітушок, у замахах на вбивство мітингувальників у ніч з 18 на 19 лютого 2014 року на перехресті вулиць Володимирської та Великої Житомирської.

Крім того, ще в 2014 року до суду направлено обвинувальний акт стосовно цивільної особи, яка обвинувачується в хуліганських діях стосовно журналіста В. Веремія. Журналіст намагався втекти від нападників, однак від отриманого вогнепального поранення помер у лікарні. Підозрюваний у вбивстві та інші нападники перебувають у розшуку.

«Загалом по подіях 18 та 19 лютого 2014 року повідомлено про підозру 27 осіб. Обвинувальні акти стосовно 8 направлено до суду. У розшуку перебувають 17 осіб, у тому числі колишній глава держави, керівництво МВС, внутрішніх військ, СБУ та київської міліції», – підсумував Сергій Горбатюк.

Інформаційне агентство «Центр новин»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.