З полону бойовиків звільнені троє українських військових – Порошенко

З полону бойовиків в Донбасі звільнені троє українських військовослужбовців. Про це повідомив президент Петро Порошенко в Twitter, посилаючись на слова представника України в гуманітарній підгрупі контактної групи, народного депутата Ірини Геращенко.

https://twitter.com/poroshenko/status/700988879063674882

Станом на 11 лютого було підтверджено, що 134 українських громадян утримуються в заручниках гібридної армією РФ в Донбасі.

Як повідомляє “Інтерфакс-Україна“, обмін проведений за формулою “три на шість”: так звана”ДНР” передала українській стороні трьох військовослужбовців, у свою чергу Київ – п’ятьох людей і священика.

В свою чергу уповноважена Президента України з мирного врегулювання конфлікту в Донбасі, народний депутат від БПП Ірина Геращенко в себе на сторінці в Facebook повідомила, що з полону терористів звільнено трьох українських вояків.

“Це старший сержант Гарнага (28 ОМБР), молодший сержант Дмитрук (1 бтро В0116), солдат Макуха (40 бат Кривбас)”

12670604_949210695166744_5805684256453401548_n

«Разом зі своїми товаришами вони обороняли Дебальцеве… Болить серце, що в заручниках залишаються їх друзі і побратими, але докладемо всіх зусиль, щоб найближчим часом були добрі новини для інших родин. Працюємо і зробимо все можливе, щоб звільнити героїв», – написала вона, перебуваючи на місці звільнення українських вояків.

Геращенко ділиться новинами: «Передаю хлопцям вітання від президента і його ініціативу: екс-заручники мають пройти хорошу медичну і психологічну реабілітацію, їх чекають в колишній лікарні 4 управління, де раніше лікувалися тільки міністри і депутати. І це дуже правильно».

«Сьогодні, після фактично чотиримісячної паузи, процес звільнення заручників нарешті розблоковано. Завдяки наполегливим зусиллям багатьох людей, в тому числі СБУ і мінської групи. Є підстави говорити, що днями матимемо ще новини. Тема звільнення заручників буде ключовою під час засідання ТКГ і гуманітарної підгрупи у Мінську, де українська сторона запропонує нові ініціативи заради звільнення героїв», – зазначила уповноважена Президента.

«Ми готові до компромісів і зараз разом з СБУ, міжвідомчим центром, яким керує Юрій Кочанов, готуємо до мінської зустрічі пропозиції. На сьогодні, після успішної операції, в полоні залишається ще 134 українці. Маємо звільнити всіх», – наголосила Ірина Геращенко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.