Одеська прокуратура направила до суду обвинувальний акт стосовно фігуранта провадження про відчуження дачі Маразлі

Одеська обласна прокуратура направила до суду обвинувальний акт стосовно фігуранта провадження про незаконне відчуження історичного будинку – дачі Григорія Маразлі (міського голови Одеси в 1878-1895 рр.), що згодом увійшла до комплексу Будинку прийомів Одеської обласної ради.

Про це повідомили у прес-службі прокуратури Одеської області, прокуратура області направила до суду обвинувальний акт стосовно громадянина, який підозрюється в створенні фіктивного підприємства для приховування незаконної діяльності (ч. 1 ст. 205 КК України).

«Встановлено, що для реалізації злочинної схеми відчуження приміщень Будинку прийомів вартістю понад 22 млн грн громадянин організував фіктивне підприємство, яке згодом взяло участь в аукціоні на придбання нерухомості. Правоохоронні органи володіють інформацією про те, що згаданий чоловік працює в IT-компанії, пов`язаній з одним із народних депутатів України», – зазначили в прес-службі.

Розслідування у кримінальному провадженні за фактом незаконного відчуження комунального майна, а саме приміщень Будинку прийомів на Французькому бульварі, 85, площею близько 1,2 тис. м кв. триває.

Нагадаємо, в грудні 2015 року 20-річного фігуранта (жителя Одеси) було повідомлено про підозру.

«Молода людина має безпосереднє відношення до одного з членів фракції БПП у парламенті України. Підозрюваному суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з визначенням мізерної суми застави – близько 10 тис. грн, які були внесені», – зазначили в Одеській прокуратурі.

31 липня 2015 року дачу Григорія Маразлі (частину Будинку прийомів Одеської облради), розташовану в курортному районі Одеси, продали з аукціону за 22,5 млн грн. За фактом продажу об`єкта за заниженою ціною 28 серпня було розпочато кримінальне провадження за ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) КК України.

15 жовтня прокурор Одеської області Давід Сакварелідзе заявив на прес-конференції, що відчуження власності сталося через підставних осіб, приховуючи справжнього покупця.

Заступник прокурора області Олег Жученко пояснив, що в червні фізична особа – 20-річний громадян України – створив підприємство у формі ТОВ зі статутним фондом у 1 тис. грн. Буквально через місяць ТОВ уже надав до обласної ради документи на реєстрацію для участі в аукціоні. В схемі брала участь офшорна компанія, що в результаті стала власником дачі Маразлі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.