Поліція затримала спільника луцького терориста

У Міністерстві внутрішніх справ заявили, що луцький терорист Максим Кривош мав спільників, одного вже затримали у Харкові.

Про це під час брифінгу повідомив глава МВС Арсен Аваков.

Наразі спецслужби відпрацьовують всіх можливих осіб, які були причетні до організації теракту у Луцьку.

“Спільники затримані, кілька годин тому у Харкові товариш його затриманий, з яким він мав ділові контакти. Там вилучили декілька одиниць зброї, набої, вибухівку і так далі”, – заявив Аваков.

За версією правоохоронців, Кривош ретельно готувався до операції в Луцьку.

“Це такий собі кримінальний світ, який довго-довго сидів у в’язниці, який намалював собі своє розуміння справедливості і своє розуміння цінності людського життя. І вийшло як вийшло”, – резюмував глава МВС.

Нагадаємо, в Луцьку звільнили заручників, терориста затримали. 

Перед тим Президент Володимир Зеленський виконав вимогу терориста Максима Кривоша, який утримує автобус із заручниками в Луцьку. 

Терорист написав у соцмережах вимоги, щоб голови судів, міністерств, прокуратури, парламенту, церков, а також українські олігархи записали й виклали на своїх сторінках у соцмережах і в Youtube заяви про те, що саме вони – терористи в законі.

Також відеозвернення повинен був записати президент Володимир Зеленський – із закликом усім дивитися фільм “Земляни” 2005 року.

О 21 годині Зеленський опублікував таке відео на своїй сторінці у фейсбуці, згодом видалив його.

Нагадаємо, сьогодні вранці на Театральній площі в центрі Луцька чоловік захопив рейсовий автобус приміського сполучення «Берестечко – Краснилівка» з близько 20 пасажирами. Він повідомив, що автобус заміновано і в нього при собі є автоматична зброя і велика кількість вибухівки.

В області запроваджено оперативний план «Заручник», СБУ запроваджено план «Бумеранг». Зі зловмисником ведуться переговори. Центр Луцька перекрито поліцією.

Відомо, що чоловік, який висловлював обурення «існуючою системою в Україні», відмовився виходити і відпускати людей, а також відкрив стрілянину в бік правоохоронців. Потім викинув з автобуса гранату, що не здетонувала. В автобусі пошкоджено два вікна. Відомостей про постраждалих наразі немає.

СБУ кваліфікувала захоплення заручників у Луцьку як теракт.