Денісова вимагає від ЦВК копії документів щодо неможливості проводити вибори в ряді тергромад на Донбасі

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова вимагає від голови Центрвиборчкому Олега Діденка надати копії документів, на підставі яких ухвалене рішення про неможливість проведення місцевих виборів у деяких територіальних громадах на Донбасі.

Як повідомила омбудсмен на своїй сторінці у Facebook, стурбованість в неї викликає ухвалена 8 серпня постанова про неможливість проведення ряду місцевих виборів голів та депутатів низки рад у Донецькій та Луганській області.

Так, ЦВК скасувала проведення виборів на території 10 сільських, селищних, міських територіальних громад Бахмутського, Волноваського, Маріупольського і Покровського районів Донецької області та 8 Сєверодонецького і Щастинського районів Луганської області.

”Терміново вимагаю від голови Центрвиборчкому надати мені копії висновків Донецької та Луганської обласних державних адміністрацій – обласних військово-цивільних адміністрацій, копії інших документів, на підставі яких прийнято зазначену постанову Центральної виборчої комісії”, – заявила Денісова.

Вона нагадала, що має право вимагати та ознайомлюватися з документами, у тому числі тими, що містять інформацію з обмеженим доступом.

Як повідомляло ІА “Центр новин”, народний депутат України, член парламентського комітету з прав людини і реінтеграції Донбасу Вадим Новинський звернувся до військово-цивільних адміністрацій з вимогою опублікувати висновки про неможливість проведення виборів на Донбасі.

30 липня ЦВК звернулась до Донецької та Луганської облдержадміністрацій – обласних військово-цивільних адміністрацій з проханням надати висновки щодо можливості організації підготовки та проведення місцевих виборів 25 жовтня.
Висновки надійшли до комісії 7 серпня.

У Центрвиборчкомі наголосили, що всю відповідальність за визначення відповідних територій несуть ті органи, які надали цю інформацію.