ФБР: Росія втручається в майбутні вибори в США

Директор ФБР Крістофер Рей попередив, що Росія втручається в майбутні президентські вибори в США шляхом поширення дезінформації, спрямованої проти демократа Джо Байдена, а також намагається підірвати довіру американців до виборчого процесу.

Москва також намагається підірвати авторитет американського істеблішменту, який вона вважає антиросійським, заявив Рей, виступаючи на Комітеті з внутрішньої безпеки палати представників.

У слуханнях також беруть участь в.о. глави Міністерства внутрішньої безпеки Чад Вулф і директор Національного контртерористичного центру Крістофер Міллер.

За словами Рея, найбільше занепокоєння викликає «постійний потік дезінформації», який може підірвати довіру до результатів виборів.

7 серпня директор Національного центру контррозвідки і безпеки попередив, що Росія, Китай і Іран намагаються втрутитися в майбутні вибори.

Нагадаємо, Президент США Дональд Трамп ще на рік продовжив дію виконавчого указу, що передбачає застосування односторонніх санкцій щодо іноземних організацій і осіб за втручання в хід американських виборів.

Втручання в американський виборчий процес в 2016 році інкримінують Росії спецслужби США. Розслідуванням цих спроб впливу займався майже два роки як спецпрокурор колишній глава ФБР США Роберт Мюллер. 18 квітня Мін’юст США оприлюднив його підсумкову доповідь, в якій спецпрокурор визнав, що розслідування не виявило змови Трампа з Росією. Сам Трамп неодноразово відкидав підозри в будь-яких неправомірних контактах з офіційними особами Росії в період виборчої кампанії.