Кравчук: обмін полоненими заблокований через постанову про вибори

Росія та підконтрольні їй терористичні організації “ДНР” та “ЛНР” блокують процес обміну полоненими. Окупанти вимагають змінити постанову Верховної ради про місцеві вибори в Україні.

Про це в інтерв’ю виданню “Страна” заявив голова української делегації в Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук.

За його словами на минулому засіданні ТКГ українська сторона подала свій список на обмін та запросила список в іншої сторони.

Російська сторона заявила, що подавати список на обмін не буде, поки не змінять постанову про вибори.

“Це означає, що питання обміну полоненими вже заблоковане. Якщо ми не приведемо постанову Ради про проведення виборів у відповідність з міжнародними документами, щоб ми не говорили – Росія та ОРДЛО не погодяться з цим. Вони заявляють, що ми відмовляємося від мінських угод”, – пояснив Кравчук.

Раніше, українська сторона передала списки на обмін утримуваних осіб в рамках Тристоронньої контактної групи, але ще не отримала відповідних списків від Росії та окупаційних адміністрацій на Донбасі.

16 квітня у два етапи відбулося взаємне звільнення утримуваних осіб на території Донецької та Луганської областей. Було звільнено 20 українських громадян. Серед них переважно цивільні особи, а також двоє військових та один співробітник правоохоронних органів.

7 серпня керівник Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що Україна готується до обміну утримуваними особами з окремих районів Донецької та Луганської областей.

Сьогодні, 20 серпня, Офіс президента повідомив, що гуманітарна робоча підгрупа ТКГ досягнула прогресу в питаннях взаємного звільнення утримуваних осіб.

Очікується, що з кожного боку обміняють по 100 людей. Обмін планується провести за посередництва ОБСЄ.