ЄС шкодує про відсутність кримінального розслідування проти Коломойського

Європейський союз висловлює жаль про відсутність кримінального розслідування про виведення бізнесменом Ігорем Коломойським $ 5 млрд з ПриватБанку (Київ).

Про це повідомив віце-президент Європейської комісії, високий представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель

“Нам також прикро, що до цього часу не було відкрито кримінальне провадження у справі ПриватБанку про шахрайство на суму в понад $ 5 млрд. Олігархи ще зберігають значний вплив в Україні”, – сказав Боррель, якого процитувала прес-служба представництва ЄС в Україні.

Він зазначив, що олігархи в Україні мають більшість національних телеканалів, в той час як незалежні медіа мають вирішальне значення в зусиллях України щодо забезпечення сталого інформаційного простору і активного громадянського суспільства.

За словами Борреля, він нагадав Зеленському, що меморандум про взаєморозуміння за новою програмою макрофінансової допомоги обсягом в EUR1,2 млрд, підписаний Україною і ЄС в липні, містить умови, що стосуються, перш за все, зміцнення верховенства права та антикорупційних реформ.

“Я наполягав, зокрема, на необхідності забезпечення прозорого і деполітизованого процесу відбору в антикорупційні інституції, заснованому на заслугах”, – додав високий представник ЄС.

Як повідомляло ІА “Центр новин”, у ЄС заявили про уповільнення реформ в Україні.