З ГПУ звільнили прокурорів і слідчих, які займаються справою «діамантових прокурорів».

Про це повідомило джерело в Генпрокуратурі.

«У підпорядкуванні Касько (екс-заступника генерального прокурора Віталія Касько) було Управління з розслідування кримінальних проваджень щодо працівників прокуратури, в якому працювало 10 чоловік: сім слідчих і три керівники. Також був відділ процесуального керівництва, який складався з п’яти прокурорів. Всіх, хто брав участь в розслідуванні справи по Корнійцю, звільнили. Всі, і слідчі, і прокурори, – були виведені із штату, управління з розслідування кримінальних проваджень та відділ процесуального керівництва ліквідовані», – повідомив співрозмовник ГПУ.

Нагадаємо, 5 лютого Корнійцю була вручена підозра в привласненні сміттєвого бізнесу – компанії «Ніколсан». І в той же день Управління з розслідування кримінальних проваджень щодо працівників прокуратури було ліквідовано наказом генпрокурора Віктора Шокіна.

Крім того, вже 10 лютого було ліквідовано Відділ процесуального керівництва.

За словами джерела, після ліквідації управління та відділу на свою посаду перепризначені були лише ті працівники, які не мали відношення до розслідування кримінальної справи щодо заступника прокурора Київської області Олександра Корнійця та першого заступника начальника Головного слідчого управління ГПУ Володимира Шапакіна.

«З слідчих перепризначені були лише троє з семи чоловік. Ті, які не брали участь у справі по Корнійцю. З прокурорів перепризначений був лише один прокурор, який теж недавно влаштувався на роботу і не брав участі в розслідуванні цієї справи », – розповів співрозмовник.

За словами джерела, після ліквідації підрозділів слідчі і прокурори повинні були бути працевлаштовані в Генеральну інспекцію Генпрокуратури, однак їх рапорти про призначення відмовляються підписувати.

Нагадаємо, 15 лютого заступник генпрокурора Віталій Касько, в підпорядкуванні якого були ліквідовані підрозділи, заявив про свою відставку. Такий крок він пояснив відсутністю в його в підпорядкуванні фахівців і повноважень, щоб довести до кінця справу «діамантових прокурорів».

Як повідомлялося, 5 липня під час спецоперації СБУ та ГПУ були затримані заступник прокурора Київської області Олександр Корнієць і перший заступник начальника Головного слідчого управління ГПУ Володимир Шапакін. Під час обшуків у них були виявлені понад 500 тис. дол. готівкою, коштовності, цінні папери і незареєстровану вогнепальну зброю.

У будинку Корнійця, серед іншого, знайшли діаманти. Вони були повідомлені про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 368 ККУ (стаття передбачає безальтернативне позбавлення волі строком від 8 до 12 років з позбавленням права обіймати посади, спеціальну конфіскацію та конфіскацію майна). Кримінальну справу щодо хабарництва, а також незаконному зберіганню зброї і засобів негласного спостереження, було передано до Печерського райсуду 4 січня поточного року. У той же час на початку лютого Корнієць був повідомлений про нову підозру за «віджимання» компанії «Ніколсан», яка в подальшому була оформлена на його рідну сестру.

Джерело: http://www.ukrinform.ru/rubric-politycs/1970772-iz-gpu-ubrali-vseh-kto-zanimalsa-brilliantovymi-prokurorami-istocnik.html

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.