Мін’юст не виконає рішення ОАСК про звільнення Ситника

У Мін’юсті не зможуть вилучити дані з Єдиного державного реєстру про Артема Ситника як керівника НАБУ. Міністерство немає повноважень для таких змін.

Зміни можуть вносити державні реєстратори. Мін’юст лише розглядає скарги на їхні дії та вносить дані у ЄДР лише за результатами розгляду. Про це заявив міністр юстиції Денис Малюська у фейсбуці.

“Часи, коли у Мін’юсті була Реєстраційна служба та реєстратори давно минули. Тобто ані правової підстави, ані повноважень виключати інформацію про Ситника як директора НАБУ з ЄДР немає і він там залишиться”, – наголосив Малюська.

Крім того, міністр звернув увагу, що питання, чи є НАБУ органом виконавчої влади досі не вирішене до кінця. Конституційний Суд вказав, що у НАБУ є ознаки органу виконавчої влади, однак чіткої тези про те, що це таки орган виконавчої влади – немає.

Тому положення закону про НАБУ щодо призначення директора залишаться чинним до 17 грудня 2020 року.

Раніше, Окружний адміністративний суд Києва постановив відсторонити від посади директора НАБУ Артема Ситника. Міністерству юстиції вже надійшла вказівка викреслити Ситника з реєстрів як керівника.

На засіданні 16 вересня Конституційний Суд визнав такою, що не відповідає Конституції, низку положень про Національне антикорупційне бюро.

Зокрема, було визнано незаконним призначення президентом директора НАБУ і членів конкурсної комісії на цю посаду.

Нагадаємо, в липні НАБУ опублікувало аудіозаписи розмов нібито суддів Окружного адміністративного суду Києва, які фігурують у справі про втручання суду в роботу інших органів влади.

17 липня НАБУ повідомило про вручення підозри в спробі захоплення влади главі ОАСК Павлу Вовку, його заступнику та п’яти іншим суддям. Сам Вовк заяву про вручення йому підозри заперечує. Вища рада правосуддя відмовилася усувати Вовка і п’ятьох інших фігурантів справи.