Суд призначив нового голову НАБУ

Київський суд призначив Олександра Карєєва виконуючим обов’язки директора Національного антикорупційного бюро України замість відстороненого напередодні Артема Ситника.

Про це повідомила прес-служба Окружного адміністративного суду Києва.

У заяві йдеться, що ОАСК задовольнив позов Карєєва, який вимагав скасувати постанову Ситника про призупинення ним державної служби та поновити його на посаді.

Суд зобов’язав НАБУ видати наказ про відновлення Карєєва на посаді заступника керівника Головного підрозділу детективів – керівника Другого підрозділу детективів і, таким чином, виконувача обов’язків директора Національного антикорупційного бюро України замість Ситника.

Крім того, суд зобов’язав Державне бюро розслідувань @ініціювати кримінальне провадження про насильницьке захоплення влади, присвоєння звання службової особи та невиконання ухвали суду”.

Крім цього, кожен із заступників директора НАБУ зобов’язаний надати вказівку щодо виконання статті закону “Про центральні органи виконавчої влади”, в якій йдеться про виконання одним із заступників обов’язків голови антикорупційного бюро в разі відсутності керівника.

Кабінет міністрів при цьому має вжити заходів щодо забезпечення виконання Конституції і законів, які стосуються НАБУ.

Раніше, Окружний адміністративний суд Києва постановив відсторонити від посади директора НАБУ Артема Ситника. Міністерству юстиції вже надійшла вказівка викреслити Ситника з реєстрів як керівника.

На засіданні 16 вересня Конституційний Суд визнав такою, що не відповідає Конституції, низку положень про Національне антикорупційне бюро.

Зокрема, було визнано незаконним призначення президентом директора НАБУ і членів конкурсної комісії на цю посаду.

Нагадаємо, в липні НАБУ опублікувало аудіозаписи розмов нібито суддів Окружного адміністративного суду Києва, які фігурують у справі про втручання суду в роботу інших органів влади.

17 липня НАБУ повідомило про вручення підозри в спробі захоплення влади главі ОАСК Павлу Вовку, його заступнику та п’яти іншим суддям. Сам Вовк заяву про вручення йому підозри заперечує. Вища рада правосуддя відмовилася усувати Вовка і п’ятьох інших фігурантів справи.