Садовий заявив, що уряд Яценюка залишився при владі в результаті змови еліт

Лідер партії “Самопоміч”, мер міста Львова Андрій Садовий заявив, що уряд Арсенія Яценюка залишився при владі в результаті змови еліт.

Про це він заявив в інтерв’ю “Сегодня.ua”.

“Сьогодні я розумію, це була змова. Такі ходики – обвести всіх довкола пальця. Насправді вони себе обвели. Люди ж не дурні – люди все це чудово розуміють”, – заявив Садовий.

За його словами, ще перші голосування, у яких коаліція не знаходила взаєморозуміння в собі й почала запрошувати людей зі сторони, колишніх “регіоналів”, показали, що щось тут не так.

“Це було раз, було вдруге, потім голосування за призначення генпрокурора Віктора Шокіна, і дуже багато законів, які насправді не корисні для країни. Ми до останнього сподівалися, що президент і парламент усвідомлюють свою персональну відповідальність за ситуацію в країні”, – зазначив Садовий.

Він також розповів про дзвінок до нього президента України Петра Порошенка 16 лютого, у день голосування за недовіру Кабінету міністрів.

“Президент особисто мені дзвонив і говорив: “Я прийняв рішення. Яценюк повинен піти, Шокін повинен піти”. Я кажу: “Пане президенте, браво!”, – заявив він.

Садовий уточнив, що Петро Порошенко дзвонив йому висловити співчуття у зв’язку зі смертю батька – “і відразу сказав, що він прийняв серйозне рішення, заяву”.

“Я насправді був у дуже складному стані, тому що батько… І дзвонить президент із таким важливим рішенням, інформує мене. Коли я потім наприкінці дня узяв роздруківку й подивився, хто і як голосував, то мені стало так трохи боляче. Тому що найцінніше, що можна мати на дуже великій посаді, – це повага. І коли вона починає зникати, дуже складно”, – зізнався лідер “Самопомочі”.

За його словами, “це голосування і ці карти, які розкрилися, дали розуміння, що насправді ніякої коаліції і немає” – і тому надзвичайний “провід” партії (члени політради, глави облорганізацій, члени фракції) 18 лютого вирішив вийти з коаліції: “У нас до цього були дискусії й обговорення. Але ця ситуація об’єднала всіх, і всі одноголосно проголосували”.

Садовий наголосив, що “40 відданих президентові людей (у БПП) не проголосували за відставку уряду, хоча до цього всі говорили одноголосно, що буде рішення”.

“Те, що не голосував “Опозиційний блок”, це було зрозуміло, бо в них із Арсенієм Яценюком чудові відносини. Те, що не голосували партії, підконтрольні іншим олігархам, – це також було зрозуміло. Не було питань”, – зазначив він.
“А те, що партія Порошенка не проголосувала, а перед цим за три години до голосування він дав гучну заяву для всього світового співтовариства, – це насправді шок”, – сказав Садовий.

Інформаційне агентство “Центр новин”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.