Лещенко закликав уряд Великої Британії надати допомогу українським правоохоронним органам у розслідуванні корупційних злочинів

Про це народний депутат з фракції «Блок Петра Порошенка» Сергій Лещенко сказав у ході зустрічі з міністром у справах Європи Великої Британії Девідом Лідінгтоном, перебуваючи у Лондоні в складі делегації Верховної Ради на запрошення Henry Jackson Society.

«Боротьба з корупцією є головною вимогою суспільства до влади, і наші антикорупційні органи могли би значно швидше розслідувати злочини, співпрацюючи з Британськими колегами. Доступ до міжнародних баз даних власності, придбання поліграфа, допомога в отриманні відповідей від правоохоронних органів Кіпру, Британських Віргінських островів та Белізу, через які оформлюють власність українські корупціонери, були би дуже доречні», – сказав Сергій Лещенко.

Український парламентарій також закликав уряд Британії підтримувати Україну, пов’язавши надання макрофінансової допомоги з виконанням Україною конкретних пунктів по боротьбі з корупцією та економічними реформами.

«Гілки влади працюють швидко та злагоджено, коли реформаторські закони стають вимогами МВФ або ЄС», – відзначив Лещенко.

У свою чергу, міністр Лідінгтон закликав Україну провести показові судові процеси над високопосадовими корупціонерами: «Поставте перед судом хоча би одного з касти недоторканих».

За словами, Сергія Лещенка, міністр також сказав, що політична криза ускладнює пошук проукраїнських аргументів для друзів України в Європі.

«Питання премєр-міністра – це внутрішня справа України. Ми виступаємо за те, щоб Україна мала уряд, що спирається на підтримку парламенту та має співпрацю з адміністрацією президента», – додав міністр Лідінгтон.

Крім того, під час візиту до Лондона Сергій Лещенко взяв участь в зустрічі з українською секцією Міністерства закордонних справ, а також конференції «Україна та ЄС: виклики та можливості ближчої політичної співпраці».

Інформаційне агентство “Центр новин”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.