Оператор “Північного потоку-2” заявив про відновлення будівництва газогону

Компанія Nord Stream 2 AG, яка є оператором з будівництва та експлуатації газопроводу “Північний потік-2”, повідомила про плани відновити після річної перерви подальше будівництво морської частини газогону у німецьких водах у найближчі тижні. 

“Ми плануємо відновити роботи з трубоукладання з використанням судна з якірним позиціонуванням у виключній економічній зоні Німеччини в цьому році”, – сказали в компанії, цитує DW.

За даними німецької радіостанції NDR 1 Radio MV, управління водних шляхів та судноплавства у Штральзунді вже попередило капітанів суден про заплановані з суботи, 5 грудня, будівельні роботи в тому районі Балтійського моря, де лежать два кінці недобудованого газогону.

У компанії-операторі поки відмовилися називати судно, яке виконуватиме роботи.

“Ми назвемо конкретне судно, яке буде використане, пізніше. На даному етапі план передбачає укладання відрізка в 2,6 кілометра на кожній з ниток газопроводу”, – повідомили в Nord Stream 2 AG “Інтерфаксу”.

“Наступні кроки будуть визначені пізніше”, – зазначили в проектній компанії на запитання про перспективи добудови решти магістралі.

Як повідомляло ІА “Центр новин”, сертифікаційна компанія DNV GL відмовилася від співпраці з проектом Північний потік-2. Таке рішення компанія прийняла через загрозу санкцій США.

Нагадаємо, роботи по будівництву “Північного потоку – 2” в даний час припинені через американські санкцій щодо європейських підрядників, що вступили в силу в грудні 2019 року. Вони передбачають заборону на в’їзд в США для представників цих компаній і заморозку будь-яких активів на території країни.

“Північний потік – 2” повинен бути прокладений по дну Балтійського моря паралельно з уже існуючим “Північним потоком”. Країни, через територіальні води яких проходить новий газопровід (Фінляндія, Швеція, Німеччина, Данія), дозволили прокладку труб. США і ряд європейських держав виступають проти спорудження газопроводу. На їхню думку, він підсилить залежність Європи від поставок російського газу.