Адвокат Юрченко через КС вимагає ВР прийняти закон про державні символи України

Юрченко Юрій, керуючий Адвокатського бюро «Юрченко Юрій та партнери» звернувся до Конституційного суду у справі щодо неприйняття Закону України про опис державних символів України та порядок їх використання згідно ст.20 Конституції України.

Раніше, Юрченко оскаржував у Верховному Суді бездіяльність ВР щодо відсутності закону про державні символи України.

Зображення може містити: Юрий Юрченко, сидить

Адвокат зауважив, що обов’язком Верховної Ради України є прийняття закону, який б встановили опис таких державних символів України, як Державний Прапор України та Державний Герб України та врегулювали порядок їх використання, впровадили ефективну систему їх захисту, тим самим забезпечивши умови для можливості виконання громадянами України обов’язку шанобливо ставитися до всіх державних символів України та невідворотності відповідальності за порушення порядку використання та наругу над державними символами України.

Нагадаємо, до сьогодні Верховною Радою України прийнято лише Закон України “Про Державний Гімн України” від 06.03.2003 № 602-IV (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2003, № 24, ст.163), однак Закон України Про Державний Герб України відсутній, що формує правову невизначеність щодо порядку використання Державного Герба України та унеможливлює запобігання його неправомірному використанню та притягнення до відповідальності за це.

Юрченко також пояснив, що ситуація з Державним Прапором України майже аналогічна.

“За моєю скаргою, Верховний суд відмовив у відкритті провадження у справі про бездіяльність ВР щодо відсутності закону про державні символи України. Тому я звернувся до КС щодо порушення моїх прав, як громадянина України. Прошу визнати протиправною бездіяльність ВР щодо неприйняття закону України про опис таких держаних символів, як Державний Прапор України, Державний Герб України, та порядок їх використання згідно вимог статті 20 Конституції України та визнати неконституційними статті Кодексу адміністративного судочинства України, які з позиції Верховного Суду перешкоджають громадянам зобов’язувати ВР та інші державні органи виконувати Конституцію України”, – зазначив Юрченко.