Конгрес США подолав вето Трампа з оборонного бюджету, що передбачає допомогу Україні

Сенат Конгресу США в п’ятницю подолав вето президента Дональда Трампа, який заблокував раніше законопроект оборонного бюджету на 2021 фінансовий рік в розмірі $740 млрд.

Трансляцію голосування вели американські новинні телеканали, повідомляє ІА “Центр новин”.

Законопроект уповноважує надання оборонної допомоги Україні обсягом 250 мільйонів доларів в рамках ініціативи із Безпекової допомоги Україні, з них – 75 мільйонів летальної допомоги.

У проекті також згадується необхідність впровадження гіперзвукових технологій протягом трьох років. Міститься пункт про Договір з відкритого неба: від Пентагону і Держдепартаменту потрібно скласти звіт про те, як можна компенсувати інформацію, яка надавалася Вашингтону до виходу з угоди.

Документ передбачає виділення на базові потреби Пентагону $635,5 млрд, на реалізацію програм в області національної безпеки по лінії міністерства енергетики – $ 26,6 млрд, на проведення операцій за кордоном – $ 69 млрд. У 2020 фінансовому році бюджет становив $ 738 млрд, а в 2019 – $ 716 млрд.

Законопроект також включає розширення санкцій відносно газопроводів “Північний потік – 2” і “Турецький потік”. Містяться положення, що доповнюють закон про забезпечення енергетичної безпеки Європи 2019 року підрозділом по поясненню і розширенню односторонніх обмежень щодо проектів будівництва магістралей.

Крім того, передбачені рестрикції проти Туреччини за покупку російських зенітних ракетних систем С-400.

Нагадаємо, 24 грудня президент США Дональд Трамп заблокував проект схваленого Конгресом Сполучених Штатів військового бюджету на 2021-й фінансовий рік.