Конституційний суд заявив про неприпустимість дій з боку Зеленського в питанні відсторонення Тупицького

Конституційний суд України провів збори суддів у зв’язку з указом президента Володимира Зеленського про відсторонення голови КСУ Олександра Тупицького.

Судді висловили стурбованість ситуацією, що склалася, заявивши про “неприпустимість таких дій з боку президента.

Про це йдеться в заяві КСУ.

Конституційний суд – мінне поле президента Зеленського - Главком

Судді відзначили, що Конституція України має найвищу юридичну силу, а закони та інші нормативно-правові акти повинні відповідати їй. При цьому звільнити суддю КСУ від обов’язків, згідно з Конституцією, можна лише у разі припинення його повноважень, затримання або тримання його під вартою або арештом.

“Збори суддів Конституційного суду України звертають увагу на неприпустимість недотримання органами державної влади і посадовими особами приписів Конституції України, що може призвести до блокування роботи Конституційного суду України, яке зробить неможливим здійснення конституційного контролю в цілях забезпечення верховенства Конституції України, утвердження прав і свобод людини”, – повідомили в КСУ

Як повідомляло ІА “Центр новин”, Зеленський на два місяці відсторонив Тупицького від посади судді КСУ.

Голові Конституційного суду України Олександру Тупицькому надіслали повідомлення про підозру поштою, бо він не з’явився до Офісу генпрокурора для проведення “процесуальних дій”.

24 грудня главу Конституційного суду України Олександра Тупицького викликали повісткою на 28 грудня до Офісу генерального прокурора для проведення процесуальних дій.

При цьому в офісі не уточнили, в рамках розслідування якої справи Тупицького викликають і для яких саме процесуальних дій.

В КС заявили, що Зеленський не може усунути главу Конституційного суду з посади.