Трамп закликав американців об’єднатися

Президент США Дональд Трамп виступив із заявою після того, як Палата представників оголосила йому імпічмент.

Відеозвернення було опубліковане в Twitter Білого дому.

Трамп заявив, що засуджує насильство, що сталося минулого тижня в Капітолії і підкреслив, що “жорстокості не місце” в США.

“Ніхто з моїх справжніх прихильників не може бути причетний до політичного насильства, жоден мій справжній прихильник не може підтримувати неповагу до правоохоронних органів або нашого великого американського прапора, жоден зі справжніх моїх прихильників не може ображати своїх співгромадян”, – сказав Трамп.

Він запевнив, що ті, хто брав участь у нападі на Капітолій, будуть притягнуті до відповідальності.

Президент також наголосив на необхідності зосередитися на інтересах всієї країни і попросив усіх громадян об’єднатися.

Трамп повідомив, що доручив федеральним органам використовувати всі ресурси для підтримки порядку на тлі повідомлень про загрозу нових заворушень у Вашингтоні і по всій країні.

13 січня Палата представників Конгресу США вдруге оголосила імпічмент президенту США Дональду Трампу.

6 січня президент США Дональд Трамп на мітингу біля Білого дому закликав прихильників йти до Капітолію, щоб “допомогти слабким республіканцям” оскаржити підсумки виборів. Натовп прихильників Трампа пікетували Капітолій США, увірвались в будівлю і перервали спільну сесію конгресу, де затверджували перемогу Джо Байдена на виборах президента. Загинули п’ять осіб. Демократи в конгресі закликали віце-президента Майка Пенса усунути Трампа з посади відповідно до 25-ї поправки до Конституції про нездатність президента виконувати свої обов’язки. Пенс вже відмовився.