Байден звинуватив Трампа в підбурюванні до штурму Капітолію

Обраний президент США Джо Байден заявив, що заворушення у Вашингтоні 6 січня були спровоковані Дональдом Трампом і носили спланований характер.

Заява Байдена опублікована в четвер, 14 січня, на сайті його команди.

“Минулого тижня ми стали свідками безпрецедентної атаки на нашу демократичну систему. За всю нашу 244-річну історію ми не бачили нічого подібного”, – зазначив Байден.

Байден закликав притягнути винних до відповідальності

Обраний президент вважає подію озброєним заколотом, спрямованим проти США. “Винні мають понести відповідальність”, – додав Байден.

Прихильники Дональда Трампа увірвалися в Капітолій після його закликів прийти на мітинг. Вони намагалися перешкодити затвердженню підсумків виборів президента. В результаті заворушень загинули п’ятеро людей.

Раніше Палата представників Конгресу США почала процедуру імпічменту проти Трампа. Він став першим президентом в історії, проти якого починали процедуру імпічменту двічі. Далі справа буде направлена ​​до Сенату, який в даний момент контролюється республіканцями.

6 січня президент США Дональд Трамп на мітингу біля Білого дому закликав прихильників йти до Капітолію, щоб “допомогти слабким республіканцям” оскаржити підсумки виборів. Натовп прихильників Трампа пікетували Капітолій США, увірвались в будівлю і перервали спільну сесію конгресу, де затверджували перемогу Джо Байдена на виборах президента. Загинули п’ять осіб. Демократи в конгресі закликали віце-президента Майка Пенса усунути Трампа з посади відповідно до 25-ї поправки до Конституції про нездатність президента виконувати свої обов’язки. Пенс вже відмовився.