ДБР повідомило підозру голові Конституційного суду

Державне бюро розслідувань повідомило підозру голові Конституційного суду Олександру Тупицькому, якого наприкінці грудні президент Володимир Зеленський відсторонив від посади на два місяці.

Суддю звинувачують за статтею Кримінального кодексу, яка передбачає завідомо неправдиві показання, поєднані зі штучним створенням доказів захисту, підкуп свідка з метою відмови від надання свідчень, йдеться в заяві ДБР.

Це вперше в історії незалежної України голову КС намагаються притягнути до кримінальної відповідальності.

19 січня охорона не пустила Тупицького до Конституційного суду.

ДБР висловлює обурення, що попри статус підозрюваного Тупицький “продовжує прибувати на робоче місце” та “перешкоджати” слідству.

“Навіть більше – голова КС після повідомлення про підозру імітує її невручення, ненабуття статусу підозрюваного, відвідуючи робоче місце”, – йдеться в заяві ДБР.

“Секретаріат КС фактично перетворено на юридичну фірму його голови, оскільки останній готує, друкує, реєструє, відправляє документи для голови суду, які не мають жодного відношення до конституційного судочинства, а лише пов’язані з його участю в кримінальному провадженні”, – додає відомство.

ДБР зазначає, що відсторонення Тупицького від посади необхідне, щоб “запобігти впливу останнього на інших свідків”.

Як повідомляло ІА “Центр новин”, Зеленський на два місяці відсторонив Тупицького від посади судді КСУ.

Голові Конституційного суду України Олександру Тупицькому надіслали повідомлення про підозру поштою, бо він не з’явився до Офісу генпрокурора для проведення “процесуальних дій”.

24 грудня главу Конституційного суду України Олександра Тупицького викликали повісткою на 28 грудня до Офісу генерального прокурора для проведення процесуальних дій.

При цьому в офісі не уточнили, в рамках розслідування якої справи Тупицького викликають і для яких саме процесуальних дій.

В КС заявили, що Зеленський не може усунути главу Конституційного суду з посади.