Держдеп США: Шлях до зняття санкцій з Росії: вивести озброєння і війська з Донбасу

У Росії є вибір – або повністю виконати Мінські угоди, або продовжувати стикатися з санкціями, які руйнують економіку.

Про це заявив офіційний представник Державного департаменту США Джошуа Бейкер.

«Шлях до зняття санкцій з Росії зрозумілий: вивести озброєння і війська з Донбасу; гарантувати повернення всіх українських заручників; забезпечити повний доступ гуманітарної допомоги на окуповані території, який, до речі, є обов`язковим за міжнародним правом і низкою резолюцій ООН; підтримати вільні, справедливі вибори на Донбасі під контролем міжнародних спостерігачів та згідно із законодавством України; відновити контроль Україною належного їй боку міжнародного кордону», – заявив Бейкер.

За його словами, Росія може довести своїми діями, що вона поважатиме суверенітет України так само, як вона наполягає на дотриманні свого власного», – зазначив представник Держдепартаменту США.

Джошуа Бейкер також додав, що питання санкцій проти РФ пов`язане із зобов`язаннями США щодо оборони в Східній Європі, включаючи Україну.

«США значно збільшили свою прихильність європейській безпеці із запланованим чотириразовим збільшенням наших витрат на Ініціативу європейської безпеки: від трохи менше 790 млн до 3,4 млрд доларів. Це дасть нам змогу підтримувати військову техніку однієї дивізії в Європі і додаткову військову бригаду в Центральній і Східній Європі, що робить нашу підтримку і підтримку НАТО помітнішою і відчутнішою», – резюмував Бейкер.

Інформаційне агентство “Центр новин”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.