США виділили Україні з 2014 року понад $ 2 млрд на забезпечення безпеки

Сполучені Штати виділили Україні з 2014 року більше $ 2 млрд в рамках надання допомоги щодо забезпеченні безпеки і мають намір продовжувати нарощувати потенціал українських ВС.

Про це йдеться в письмовій заяві за підсумками телефонних переговорів американського міністра оборони Ллойда Остіна і його українського колеги Андрія Тарана.

“Міністр Остін підтвердив прихильність США нарощувати потенціал українських сил для більш ефективного захисту від російської агресії”, – стверджується в документі, який Остін опублікував в Twitter.

“З 2014 року Сполучені Штати виділили Україні більше $ 2 млрд на надання допомоги щодо забезпеченні безпеки, в тому числі недавно оголошений пакет в розмірі $ 125 млн, який включає оборонне озброєння і інші ключові засоби для посилення вражаючої дії, підвищення якості системи командування і управління, а також підвищення ефективності механізмів відстеження ситуації”, – наголошується в повідомлені.

Як повідомляло ІА “Центр новин”, через ескалацію на Донбасі та активність російських військ біля кордонів України Європейське військове командування США посилює рівень спостереження.

1 квітня Головне управління розвідки Міноборони України попередило про можливість “широкомасштабних провокацій проти нашої держави”.

А президент Володимир Зеленський назвав “гру м’язами” – “традиційною справою Росії”.

За даними українського генштабу, вздовж українського кордону станом на 30 березня утримується 28 батальйонно-тактичних груп збройних сил РФ.

Однак, зазначає головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак, найближчим часом очікується “додаткове зосередження до 25 батальйонно-тактичних груп противника”.

В цю кількість входять війська у суміжних з Україною Брянській, Воронезькій та Ростовській областях Росії, а також частини, дислоковані в анексованому Криму.