Мін’юст США підготував два пакети санкцій щодо газопроводу «Північний потік – 2»

Американська газета Politico з посиланням на джерело в адміністрації США повідомила, що Мін’юст США підготував два пакети санкцій щодо газопроводу «Північний потік – 2».

Як очікується, списки представлять в конгрес США в травні.

Раніше повідомлялося, що в Білому домі ведеться обговорення щодо можливої ​​кандидатури спецпредставника на переговорах про припинення будівництва трубопроводу «Північний потік – 2».

За даними джерел, в числі можливих кандидатів розглядається екс-спецпосланець Держдепу з міжнародних енергетичних питань Амос Хохштейн.

Газопровід “Північний потік-2″, потужність якого становить 55 мільярдів кубометрів газу на рік, повинен забезпечувати постачання газу безпосередньо з Росії до Німеччини дном Балтійського моря.

Спочатку планувалося завершити проєкт до середини 2020 року, однак цьому завадили санкції США. У підсумку роботи з укладання труб” Північного потоку – 2 ” поновилися після річної перерви в грудні 2020 року.

Незабаром будівництво у водах ФРН знову було призупинено – цього разу через екологів, які опротестували дозвіл на проведення подальших робіт. У водах Данії будівництво відновилося лише в лютому 2021 року і, як очікується, завершиться до вересня.

Проти будівництва газопроводу, крім Польщі, активно виступають США, а також Україна і країни Балтії, які побоюються посилення впливу Росії на європейському енергетичному ринку.