Давід Сакварелідзе: Справа “діамантових прокурорів” є рубіконом для ГПУ

Справа “діамантових прокурорів” є рубіконом для Генеральної прокуратури України. Про це заявив заступник генпрокурора, прокурор Одеської області Давід Сакварелідзе  в ефірі програми “Шустер.live”.

“Чому Рубікон? Ми збиралися продовжити після цієї справи і перейти вже до процесу, коли такі затримання і покарання були б невідворотні, і вони стосувалися б і інших чиновників такого ж рангу. Інших обласних прокурорів, заступників, начальників департаментів і так далі. Але, на жаль, ми залишилися на цьому рубіконі. Ось у мене список справ, напевно 13 справ, які все одно ми зможемо довести до кінця або певної точки, зокрема, затримати прокурорів через корупції низького та середнього рангу на обласному рівні, але цього недостатньо”, – заявив Сакварелідзе.

Він зазначив, що прокуратурі потрібно більше справ таких як “діамантові прокурори”, щоб задати тенденцію і показати високопоставленим зловмисникам, що за ними прийдуть.

Сакварелідзе підкреслив, що якщо справу “діамантових прокурорів” замнуть або розвалять в суді, у нього не залишиться вибору, окрім того, як звернутися до громадськості.

“А громадськість може підключитися акціями підтримки. Я не знаю, яку форму вони можуть прийняти, але прокуратурі зараз необхідне кардинальне очищення”, – підсумував заступник генпрокурора.

Нагадаємо, на початку липня 2015 року було затримано колишнього заступника прокурора Київської області Олександра Корнієця та заступник керівника Головного слідчого управління Генпрокуратури Володимира Шапакіна. Під час обшуку у них були знайдені великі суми грошей, а також діаманти.

За даними слідства, вони отримали хабар в розмірі 3 млн 150 тис. грн.

16 липня генпрокурор Віктор Шокін звільнив їх з органів прокуратури.

В кінці жовтня Корнійцю були пред’явлені нові підозри – у вимаганні при обтяжуючих обставинах, незаконному зберіганні зброї і незаконному придбанні засобів для прослуховування.

У січні справу “діамантових прокурорів” було передано в суд.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.