Вже в березні з України в Китай запустять «Шовковий шлях»

Транскаспійський транспортний коридор з Європи в Китай почне повноцінно працювати на початку весни.

Про це заявив в.о. голови ПАТ “Укрзалізниця” Олександр Завгородній.

«Як такого старту ще не було. Був тестовий потяг, щоб оцінити ситуацію – де і які існують проблеми або обмеження. Запуск руху поїздів ми плануємо в березні. Коли «Шовковий шлях» запрацює, ми зможемо доставляти вантаж з Китаю до кордону з Польщею за 11 діб», – зазначив Олександр Завгородній.

За його словами, для зниження ціни перевезень «Укрзалізниця» має намір запустити за маршрутом два власних порома.

«Це дозволить помітно здешевити перевезення вантажів по «Шовковому шляху», зробивши маршрут більш привабливим і конкурентоспроможним. Наші колеги з Польщі та Німеччини неодноразово заявляли, що вони зацікавлені в створенні цього транспортного коридору. І сьогодні ми з ними працюємо над формуванням єдиної політики, щоб створити єдиний тариф», – підкреслив голова УЗ.

Він пояснив, що для України цей маршрут має стратегічне значення з точки зору національної безпеки.

«Ми ще в минулому році передбачали ризик транспортної блокади з боку Росії. І заздалегідь «підстелили соломки», активізувавши переговори по створенню коридору. Якби цей процес не був запущений «Укрзалізницею», нам би зараз довелося починати все з нуля. Створенню «Шовкового шляху» я свого часу присвятив багато часу і сил: як бачимо, вони принесли результат», – зазначив Олександр Завгородній.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.