Малюська йде захищати Вітренка в суд

Міністерство юстиції України оскаржить припис Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК), яке визнало, що Юрія Вітренка незаконно призначили головою правління НАК “Нафтогаз України”.

Про це заявив міністр юстиції Денис Малюська, передає прес-служба міністерства у Facebook.

За його словами, позиція НАЗК не може залишатися без уваги і ігноруватися. Але в той же час, як зазначає Малюська, припис, який вимагає скасувати пункти 8 і 9 розпорядження Кабміну №370-р про призначення Вітренка, не містить відповіді на кілька питань:

  • яка мета і юридичний сенс у скасуванні пункту 9 розпорядження КМУ, якщо в частині укладення контракту з Вітренком воно носило разовий характер і вже виконано
  • навіщо скасовувати пункт 9 повністю, якщо він стосується не тільки Вітренка, а й членів наглядової ради
  • чи поширюється обмеження, встановлене законом про запобігання корупції на Вітренка з урахуванням того, що він виконував обов’язки міністра менше одного року
  • на момент призначення Кабмін виконував повноваження не тільки загальних зборів акціонерів НАК, а й наглядової ради. Зараз повноважень наглядової ради у Кабінету міністрів немає. Чи означає це, що для виконання припису НАЗК потрібно знову припиняти повноваження наглядової ради “Нафтогазу”?

“Враховуючи вищевикладене, припис НАЗК найближчим часом буде оскаржено в суді”, – зазначив Малюська.

Як повідомляло ІА “Центр новин”, у приписі голови Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Олександра Новікова повідомляється, що призначення голови “Нафтогазу” було незаконним.